Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Milan Nový proof

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Milan Nový proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
únor 2020
Emisní náklad
200 ks
Cena
16 950 Kč
osvobozeno od DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Legendy českého hokeje

Sběratelská série „Legendy československého hokeje“ představuje ty nejznámější a nejúspěšnější hráče našeho ledního sportu. Nesmí mezi nimi chybět Milan Nový, kterému vzdává hold zlatá mince České mincovny.

„Balík“ – střední útočník, olympijský medailista, dvojnásobný mistr světa a šestinásobný mistr republiky
– proslul tvrdými, přesnými a dokonale načasovanými střelami. Góly rozdával jako na běžícím pásu – dokázal nastřílet 470 branek v nejvyšší hokejové soutěži a k nim přidal 120 gólů v reprezentaci. Jako první tak přesáhl 500 branek vstřelených v lize a reprezentaci a stal se nejlepším českým střelcem všech dob. Co stálo za jeho fenomenálním úspěchem, který dnes jen těžko někdo překoná? „Byla v tom spousta práce navíc. Na zahradě jsem měl dřevěnou branku a tam přesně vyznačené ty čtyři rohy, kde je brankář nejzranitelnější. Trefoval jsem je hodiny a hodiny, abych si to zafixoval. V zimě jsem běhal se sedmikilovým závažím několik kilometrů. Neustále jsem na sobě pracoval – ne kvůli trenérům, ale kvůli sobě,“ vysvětluje kladenský kanonýr, který neváhal cvičit střelbu s ocelovými puky.

Reverzní strana pamětní mince, která je dílem akademického sochaře Jana Lukáše, předkládá dobový portrét hokejisty doplněný číslem jeho dresu 6 a opisem MILAN NOVÝ / MISTR SVĚTA 1976, 1977 / ČLEN SÍNĚ SLÁVY IIHF A ČESKÉHO HOKEJE. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je stát Samoa, jejich averzní strana obsahuje jeho nezbytné atributy – státní znak, portrét a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a letopočet vydání 2020.

Nezapomeňte, že svou kolekci hokejových mincí si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75504-611
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
25 WST
Autor averzu
ak. soch. Jan Lukáš
Autor reverzu
ak. soch. Jan Lukáš
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Zlatá papírová etue nebo Černá kožená etue s barevným přebalem
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...