Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Jiří Šlégr proof

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Jiří Šlégr proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2019
Emisní náklad
200 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Legendy českého hokeje

Dalším „zlatým hochem“, který se objevuje na zlaté minci České mincovny ze sběratelské série „Legendy československého hokeje“, se stal Jiří Šlégr.

„Když mám horší životní chvilku, vzpomenu si na Nagano. Když jsem ještě hrál a nešlo mi to, tak jsem se koukal na záznam, abych si připomněl ty krásné okamžiky. Přepsali jsme hokejové dějiny, byl to asi největší turnaj všech dob. Co to udělalo s lidmi u nás, to byla revoluce. Když hokejista vyrůstá, hraje pro lidi. A já najednou potěšil ne litvínovského fanouška, ale rovnou národ. Víc neexistuje,“ vzpomíná Jiří Šlégr. Zlatá medaile z olympiády v roce 1998 přesto byla jen jedním z řady jeho hokejových úspěchů. V roce 2002 v barvách Detroit Red Wings získal Stanleyův pohár a v roce 2005 zvítězil na mistrovství světa. Coby držitel trojice prestižních trofejí se pak obránce s přezdívkou „Guma“ stal členem elitního spolku s názvem Triple Gold Club, který je u nás známý jako Trojkoruna. Tento spolek má v současnosti pouhých 28 členů a hned 2 z nich jsou Češi. Vedle Jiřího Šlégra je to ještě jeho spoluhráč z Nagana Jaromír Jágr.

Reverzní strana pamětní mince, která je dílem medailéra Asamata Baltaeva, DiS., předkládá dobový portrét obránce doplněný jeho jménem, číslem jeho dresu 71 a opisem NAGANO 1998 – MISTR SVĚTA 2005 – VÍTĚZ STANLEY CUPU. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci státu Samoa, nese jejich averzní strana nezbytné atributy tohoto zahraničního emitentastátní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet emise 2019 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST).

Nepřehlédněte také stylovou sběratelskou etuji v podobě puku, která pojme celou sérii mincí věnovaných hvězdám našeho ledního hokeje.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75498-611
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
25 WST
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Zlatá papírová etue nebo Černá kožená etue s barevným přebalem
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...