Zlatá investiční mince 1/2 Oz Krugerrand - Südafrika stand

Zlatá investiční mince 1/2 Oz Krugerrand - Südafrika stand

Stav skladu
Nyní nedostupné
Cena
24 217 Kč
osvobozeno od DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.
Orientační výkupní cena produktu je 20 584 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Unikátní zlaté mince Jižní Afriky bez nominální hodnoty.

K nejznámějším investičním mincím světa patří jihoafrické Krugerrandy. Tato varianta mince je vyražena ze zlata o hmotnosti 1/2 trojské unce.

První investiční mince jménem Krugerrand byla vyražena roku 1967. Měla pomoci s prodejem jihoafrického zlata na světových trzích a nelze než konstatovat, že se jí to podařilo – již v roce 1980 ovládala 90 % globálního trhu se zlatými mincemi. Jejich ikonický vzhled však zůstal nezměněn.

Averzní strana nese portrét historického jihoafrického prezidenta Paula Krugera, jehož příjmení ve spojení s názvem jihoafrické měny „rand“ dalo minci jméno. Reverzní strana je pak věnována antilopě skákavé, která je národním symbolem Jihoafrické republiky.

Přestože v reliéfu Krugerrandu není uvedena nominální hodnota, která je obvyklým znakem mincí, jedná se o plnohodnotné legální platidlo. Jeho nominál se odvozuje od hodnoty drahého kovu na komoditní burze.

Produktová fotografie je pouze ilustrační – u této mince negarantujeme ročník emise. V případě zájmu o konkrétní ročník nás prosím kontaktujte.

Specifikace

Číslo
84022-650
Autor averzu
Otto Schultz
Autor reverzu
C.L.Steynberg
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
917 / 1000
Váha
16,96 g
Průměr
27 mm
Česká mincovna
Loading...