Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Stormtrooper proof

Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Stormtrooper proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2019
Emisní náklad
1000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Hrdinové Star Wars

Války nelze vést bez vojáků a Hvězdné války si nelze představit bez stormtrooperů. Ikonickým bojovníkům je věnována další zlatá mince z cyklu inspirovaného zbožňovanou filmovou ságou.

I když je císař Palpatine takřka všemocný, není ničím bez armády, která by napříč galaxií prosazovala jeho vůli. V Klonových válkách se organičtí vojáci ukázali být mnohem efektivnější než bojoví droidi, a císař si toho byl vědom. Ve své armádě však klonované vojáky postupně nahradil branci ze všech koutů galaxie a vytvořil z nich obávané úderné jednotky. Tito stormtroopeři se pak stali páteří Impéria – doprovázeli námořnictvo a tvořili planetární posádky. Byli nasazováni nejen v ozbrojených konfliktech, ale také jako pořádkové složky v oblastech civilních nepokojů, o které v časech Palpatinovy hrůzovlády nebyla nouze. Jejich výcvik a vybavení se lišily podle prostředí, ve kterém byli nasazeni, ale jedno měli společné – ochrannou zbroj s přilbou, která z armády činila zdánlivě nekonečnou anonymní masu. Je ironické, že barvou vojáků prosazujících vůli temné strany Síly se stala bílá…

Reverzní strana mince předkládá polopostavy dvou stormtrooperů ozbrojených blastery na palubě Hvězdy smrti. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2019 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání a zároveň umožní její vystavení.
 

Specifikace

Číslo
84201-651
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dvacet pět novozélandských dolarů
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...