Zlatá investiční mince 1/4 Oz Rok Zajíce 2023

Zlatá investiční mince 1/4 Oz Rok Zajíce 2023

Stav skladu
Skladem
Datum emise
říjen 2022
Cena
15 990 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Australská mincovna The Perth Mint pokračuje v sérii investičních mincí s motivy východního zvěrokruhu. Zlatá mince o hmotnosti 1/4 trojské unce je věnována letopočtu 2023, který je rokem zajíce.

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení – dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo… Rok 2023 je zasvěcen čtvrtému zvířeti čínského zvěrokruhu – zajícovi. Proč právě tomuto ušákovi? Legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň císaře se ucházelo dvanáct tvorů – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Favoritem byl silný buvol, ale netušil, že se mu na hřbetě usadila vychytralá krysa, která těsně před cílem seskočila a připravila ho o vítězství. Jako třetí dorazil mrštný tygr a jako čtvrtý hbitý zajíc, kterého do cíle popostrčil dobrosrdečný drak. Lidé, kteří se narodí pod vlivem zajíce, bývají inteligentní, prozíraví, spolehliví a tvůrčí. Přestože jsou vlídní, obětaví, citliví a diplomatičtí, mohou mít sklon k náladovosti, která je ve slabých chvilkách činí nadřazenými a lhostejnými.

Reverzní strana zlaté mince předkládá rozpustilého zajíce, který skotačí v obilném poli. Kompozici reverzu doplňují nápisy v čínštině a angličtině a letopočet 2023. Averzní strana mince patří beze zbytku atributům emitenta, kterým je Austrálie – nese jméno a portrét královny Alžběty II. a nominální hodnotu 25 DOLLARS (AUD). Podoba mince je dílem designérky perthské mincovny Ing Ing Jong.

Zlatá mince představuje hodnotnou investici, ale také atraktivní dárek – například k narození dítěte.

Specifikace

Číslo
84491-651
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999.9 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
20,6 mm
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...