Zlatá investiční mince 1 Oz Rok Tygra 2022 reverse proof

Zlatá investiční mince 1 Oz Rok Tygra 2022 reverse proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
září 2021
Cena
56 990 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.
Orientační výkupní cena produktu je 51 291 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Popis produktu

Australská mincovna The Perth Mint pokračuje v sérii investičních mincí s motivy východního zvěrokruhu. Zlatá mince o hmotnosti jedné trojské unce je věnována roku 2022, který je rokem tygra.

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení
– dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo… Rok 2022 je zasvěcen třetímu zvířeti čínského zvěrokruhu – tygrovi. Proč právě této šelmě? Legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň císaře se ucházelo dvanáct tvorů – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Favoritem byl silný buvol, ale netušil, že se mu na hřbetě usadila vychytralá krysa, která těsně před cílem seskočila a připravila ho o vítězství. Jako třetí do cíle dorazil mrštný tygr… Lidé, kteří se narodí pod vlivem tygra, jsou odvážní, okouzlující, nespoutaní, sebejistí a energičtí. Milují dobrodružství a rádi riskují. Vyžadují kázeň, ale sami bývají neposlušní…

Reverzní strana zlaté mince předkládá divokého, realisticky zpracovaného tygra s vyceněnými zuby. Kompozici reverzu doplňují nápisy v čínštině a angličtině a letopočet 2022. Averzní strana mince patří beze zbytku atributům emitenta, kterým je Austrálie – nese jméno a portrét královny Alžběty II. a nominální hodnotu 100 DOLLARS (AUD). Podoba mince je dílem designérky perthské mincovny Monique Reevesové.

Zlatá mince představuje hodnotnou investici i atraktivní dárek – nejen k narození dítěte.

Specifikace

Číslo
84441-651
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999.9 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
39,4 mm
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...