Zlatá investiční mince Sovereign

Zlatá investiční mince Sovereign

Stav skladu
Do 21 dnů
Cena
15 550 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.
Orientační výkupní cena produktu je 12 285 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Popis produktu

Dějiny Velké Británie jsou neodmyslitelně spjaty s řadou velkých králů a královen. Na tradici ostrovní monarchie odkazuje název zlaté investiční mince Sovereign – v překladu Vladař –, kterou razí britská mincovna The Royal Mint.

První zlaté Sovereigny se na území Velké Británie razily mezi léty 1489 a 1603. Jejich ryzost původně činila 23 karátů, ale král Jindřich VIII. ji nechal snížit na 22 karátů, a udal tak novou světovou normu. Znovu se Sovereigny objevily až roku 1817 – poté, co monarchie uzákonila zlato jako jedinou míru hodnot. Do roku 1932 pak byly coby oběživo součástí britského zlatého standardu a v současnosti je jejich význam čistě investiční. Za více než dvě století existence Sovereigny nesly portrét každého britského monarchy a aktuálně vzdávají hold královně Alžbětě II.

Portrét panovnice na averzní straně mince je doplněn opisem „ELIZABETH II DEI GRA REGINA FID DEF“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry). Reverzní strana Sovereignu pak tradičně patří historickému výjevu z boje svatého Jiří s drakem, jehož autorem je Benedetto Pistrucci.

Díky vyobrazení oblíbeného světce mince poslouží nejen jako chytrá investice, ale také jako hodnotný dárek či talisman pro štěstí.

Foto u produktu je pouze ilustrační, u této mince negarantujeme motiv a ročník emise. V případě Vašeho zájmu o určitý motiv nebo ročník nás prosím kontaktujte.

Specifikace

Číslo
84260-651
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
916.7 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22,05 mm
Česká mincovna
Loading...