Zlatá medaile Bořek Šípek - Macroscopium rationem popularem tuens stand

Cena (včetně DPH)
225 000 Kč
8 740 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30992-630
Sběratelská série


Orientační výkupní cena Na dotaz

Umění pro Václava Havla

Nadace VIZE 97 Dagmar a Václava Havlových a Česká mincovna představují novou kolekci unikátních pamětních medailí!

Výjimečnost této kolekce spočívá v jejích autorech – všichni měli blízko k Václavu Havlovi a všichni se spojili, aby vyplnili přání prvního českého prezidenta, jímž byla záchrana kostela sv. Anny – Pražské křižovatky.

Česká mincovna postupně uvede medaile inspirované díly Bořka Šípka, Olbrama Zoubka, Jiřího Davida, Kurta Gebauera, Aleše Lamra, Davida Černého a Jaroslava Róny. Tito umělci se věnují zcela jinému oboru, než je medailérství, a o to zajímavější jejich počiny budou.

Při navrhování první medaile z cyklu Bořek Šípek nezapřel svoji lásku ke sklu. Středu medaile, která nemá tradiční kruhový tvar, nýbrž připomíná květinu, totiž vévodí skleněná lupa. Na té je navíc namalováno červené srdce – motiv, který si každý neomylně spojí s Václavem Havlem. Právě jeho jméno tvoří spolu s názvem medaile opis averzní strany. Reverzní strana pak nese text Pražská křižovatka v českém a anglickém jazyce.

Klára Meilchová „Je to moje první medaile vůbec a zároveň vzpomínka na Václava Havla, se kterým jsme vedli mnoho společných rozhovorů o demokracii. Při návrhu medaile jsem z nich vycházel – centrálním motivem je ‘lupa na demokracii v detailu’ což je take volný překlad názvu mého díla Macroscopium rationem popularem tuens. Medaile má na obvodu jedenáct vlnek, což je magické číslo a zároveň počet písmen ve jméně Václava Havla.“

 

Sedm významných umělců, sedm výjimečných medailí. To vše pro záchranu kostela sv. Anny, na jehož rekonstrukci poputuje výtěžek z prodeje medailí vydaných v průběhu následujících let.

Zlaté medaile jsou baleny do luxusních dřevěných etuí a jejich emisní náklad čítá pouhých 100 číslovaných kusů! Nenechte si ujít příležitost vlastnit jedinečné umělecké dílo a zároveň přispět na dobrou věc.

Materiál
Zlato
Váha
111 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
50 mm
Provedení
STANDARD
Hrana
Hladká s číslováním
Číslo
30992-630
Emisní náklad
100 ks
Datum emise
prosinec 2014
Balení
Exkluzivní dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna