Zlatá medaile SEMAFOR Jiří Šlitr a Jiří Suchý proof

Zlatá medaile SEMAFOR Jiří Šlitr a Jiří Suchý proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
duben 2021
Emisní náklad
200 ks
Cena
41 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Popis produktu

V roce, kdy Jiří Suchý slaví neuvěřitelné 90. narozeniny, je nejen jemu, ale také jeho nejslavnějším divadelním partnerům věnována třídílná minisérie pamětních medailí České mincovny. První ražba z ryzího zlata patří Jiřímu Šlitrovi.

Nerozlučné autorské duo tvořené Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem vstoupilo do dějin založením divadla Semafor. Oba muži sdíleli lásku k hudbě – zejména k americkým rytmům jazzu, rokenrolu a blues – a oba spojoval smysl pro chytrý humor. Okolo textaře a skladatele se utvořila skupina podobně smýšlejících umělců – mladých, převážně amatérských herců, zpěváků, loutkářů, hudebníků a výtvarníků. Nikdo z nich si nemyslel, že udělají díru do světa, ale netrvalo dlouho a před Semaforem stály nekonečné fronty. Jejich originální vystoupení kombinovala hudební komedii, poezii, jazz, film, výtvarné umění, tanec a loutky – čili SEdm MAlých FORem. Odlehčená a zábavná, a přece náročná a rafinovaná tvorba dua S+Š měla jediný účelvlít divákům do duší optimismus, radost ze života a důkladnou dávku humoru. Ve skutečnosti však navždy změnila tvář české hudby a obohatila český jazyk. Zlatou éru Semaforu bohužel ukončila předčasná smrt Jiřího Šlitra…

Averzní straně medaile, která je dílem MgA. Martina Daška, vévodí mladistvé duo S+Š v době jeho největší slávy. Košaté nápisy uvádějí jména umělců, letopočty ohraničující zlatou éru Semaforu a také názvy slavných děl. Leštěná plocha za portréty symbolizuje záři reflektorů. Reverzní strana, která je společná celé minisérii, předkládá logo Semaforu a dvě pokrývky hlavy, které jsou neodmyslitelně spjaté s Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem – slamák a buřinku. Kompozici reverzu dotvářejí ještě podpisy tria Suchý-Šlitr-Molavcová.

Každá medaile je ručně číslována na hraně. Pro fanoušky, kteří si plánují pořídit kompletní třídílnou kolekci semaforských medailí, chystáme ještě dřevěnou sběratelskou krabičku.

Zakoupením zlaté medaile přispějete 500 Kč na divadlo Semafor.

Specifikace

Číslo
31717-631
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
15,56 g
Průměr
28 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...