Zlatá mince Jen počkej! - Na pláži proof

Zlatá mince Jen počkej! - Na pláži proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
srpen 2021
Emisní náklad
300 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Jen počkej zajíci!

Motivem závěrečné zlaté mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována nesmrtelnou sovětskou groteskou Jen počkej!, se stala epizoda s názvem Na pláži.

Animované příběhy vlka, který se marně snaží polapit zajíce, mají mnoho otců. Původního scénáře, který zpracovali humoristé Alexandr Kurljandskij, Arkadij Chajt a Felix Kamov, se chopili výtvarník Svetozar Rusakov a režisér Vjačeslav Kotěnočkin, kteří z něj udělali nečekaný hit. Úspěch grotesky, která se odehrávala na prosluněné pláži, dalece předčil očekávání tvůrců a z krátkého filmu se nakonec stal celý seriál… Je ale málo známým faktem, že ještě předtím vznikla nultá pilotní epizoda, kterou režíroval Gennadij Sokolskij. Tento snímek má pouhé dvě minuty a oba zvířecí hrdinové v něm vypadají úplně jinak, než jsme zvyklí. Jinak je ale všechno tak, jak má být – vlk je cholerický smolař, zajíc roztomilý naivka a nechybí ani nesmrtelná výhružka: „Jen počkej!“

Na reverzní straně oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., najdete animované postavičky na molu. Vlk se marně snaží chytit zajíce, který se mu chystá ujet na vodních lyžích. Kompozici dotváří text NA PLÁŽI. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že součástí první mince s vlkem bylo speciální sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní kolekci pěti mincí.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75905-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
3,11 g
Průměr
16 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...