Zlatá mince Jen počkej! - V lunaparku proof

Zlatá mince Jen počkej! - V lunaparku proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červen 2021
Emisní náklad
300 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Jen počkej zajíci!

Čtvrtá zlatá mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována legendární sovětskou groteskou Jen počkej!, je věnována epizodě, která se odehrává v lunaparku.

Dobrodružství smolařského vlka a roztomilého zajíce dnes čítají celkem 23 grotesek, včetně pilotního filmu a nejrůznějších projektů, které vznikly po rozpadu Sovětského svazu. Původní epizody seriálu tvůrci nepojmenovali – jenom je očíslovali, a tak je dnes filmoví distributoři rozlišují podle toho, v jakém prostředí se odehrávají. Zajíc miluje zábavu, kulturu a sport, a mezi místy, kde ho pronásleduje zlotřilý vlk, proto nechybí například pláž, dům mladého technika, olympijský stadion nebo lunapark. Právě zábavní park se stal dějištěm druhé epizody z roku 1969. Vlk se zde opět chová jako nenapravitelný chuligán, ale zároveň divákům ukáže, že je expertním tanečníkem a muzikantem.

Reverzní strana oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., předkládá zajíce s balónky a bubínkem, kterého ladným tanečním krokem následuje vlk s kytarou. Kompozici dotváří ruské kolo a text V LUNAPARKU. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že kompletní kolekci pěti mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo nedílnou součástí první mince s vlkem.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75903-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
3,11 g
Průměr
16 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...