Zlatá mince Jen počkej! - Zajíc proof

Zlatá mince Jen počkej! - Zajíc proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
duben 2021
Emisní náklad
300 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Jen počkej zajíci!

Druhá zlatá mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována legendární sovětskou groteskou Jen počkej!, je věnována zajícovi.

Věčně usměvavý zajíc má tenký hlásek, červené tváře a veliké modré oči s dlouhými řasami. Není divu, že někteří diváci ho mylně považují za dívku, i když podle tvůrců animované taškařice jde rozhodně o kluka. Nosí bílý rolák, světle zelené tričko a tmavě zelené kraťasy. Miluje zábavu, kulturu a sport, a mezi místy, kde ho pronásleduje zlotřilý vlk, proto najdeme například pláž, lunapark, muzeum, dům mladého technika nebo olympijský stadion.

Reverzní strana oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., předkládá veselého zajíce tak, jak ho generace diváků znají a milují. Kompozici dotváří text JEN POČKEJ! – ZAJÍC. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že součástí vlkovy mince bylo speciální sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní kolekci pěti mincí.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75899-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
3,11 g
Průměr
16 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...