Zlatá mince The Quarter Sovereign UK 2019 proof

Zlatá mince The Quarter Sovereign UK 2019 proof

Stav skladu
Do 30 dnů
Emisní náklad
1750 ks
Cena
4 950 Kč
osvobozeno od DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Royal Mint SVQ19

Sovereign – v překladu Vladař – je zlatou investiční mincí Velké Británie. Královská mincovna The Royal Mint ho razí v řadě variant, přičemž nejmenší je čtvrt-Sovereign, který v roce 2019 slaví 10. narozeniny.

Sovereigny vznikly ve Velké Británii na konci 15. století, ale jejich moderní historie se začala psát roku 1817 – poté, co monarchie uzákonila zlato jako jedinou míru hodnot. Nové zlaté mince, které nahradily staré Guineje, tehdy dostaly staronové jméno Sovereign. Byly raženy v královské mincovně na moderních parních lisech a jejich reliéf vyobrazoval vedle vládnoucího panovníka výjev z boje svatého Jiří s drakem. O dvě století později již Sovereigny nejsou součástí oběhu – převzaly roli čistě investičních mincí –, ale i nadále jsou spolehlivým uchovatelem hodnoty uznávaným po celém světě.

Averzní strana mince vyražené ze zlata o tradiční ryzosti 22 karátů nese portrét a jméno královny Alžbety II. obklopený latinským opisem „ELIZABETH II DEI GRA REGINA FID DEF“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry). Velkolepá scéna souboje světce s mytickým tvorem na reverzní straně mince je dílem Benedetta Pistrucciho, které vzniklo před dvěma stoletími. Kompozici reverzu uzavírá letopočet vydání mince 2019.

Mince je uložena do speciální dřevěné etue, která ji ochrání a zároveň elegantně vystaví.

Specifikace

Číslo
84236-651
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
917 / 1000
Váha
2 g
Průměr
13,5 mm
Balení
Dřevěná etue tmavé dřevo
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...