Zlatá půluncová medaile Dalibor Janda proof číslováno

Zlatá půluncová medaile Dalibor Janda proof číslováno

Stav skladu
Do 40 dnů
Datum emise
březen 2018
Emisní náklad
100 ks
Cena
39 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Slavíci ve zlatě

Poslední hvězdnou osobností, které vzdává hold půluncová zlatá medaile z cyklu Slavíci ve zlatě, se stává Dalibor Janda. Pamětní ražba České mincovny vychází v době, kdy zpěvák, skladatel a textař slaví 65. narozeniny.

Dalibor Janda se na české hudební scéně objevil až koncem 70. let. Začínal působením v amatérské skupině Prototyp, která hrála na tanečních zábavách, a svůj první hit – Jahodový koktejl – vydal až v roce 1983 jako třicátník. Jeho popularita ihned nabrala na obrátkách a v letech 1986, 1987 a 1988 získal tři Zlaté slavíky za sebou. Od řady jeho pěveckých kolegů, kteří se prosadili už v útlém věku, ho výrazně odlišoval oduševnělý chraplavý hlas a oblibu si získaly také zapamatovatelné melodie. Skládal si je zpravidla sám, ale často spolupracoval s velikány hudebního průmyslu – to byl i příklad jeho debutového alba Hurikán, na kterém pracoval Ladislav Štaidl. Albu dala jméno tragická skladba, která se stala Daliborovou nejznámější a pravděpodobně i nejpopulárnější písní a zároveň se postarala o jeho přezdívku.

Výtvarný návrh hudební medaile pochází z ateliéru předního medailéra-portrétisty MgA. Martina Daška. Averzní straně vévodí charismatický portrét Dalibora Jandy obklopený jeho jménem v opisu. Reverzní strana je originální koláží – najdete v ní gramofonovou desku, „double neck“ kytaru, nápis ZLATÝ SLAVÍK 1986-87-88 i názvy dvou slavných hitů ŽÍT JAKO KASKADÉR a HURIKÁN, se kterým se pojí motiv pneumatiky.

Prvních 100 kusů z limitovaného emisního nákladu 300 půluncových medailí je ručně číslováno na hraně. Nepřehlédněte také sběratelskou etuji, kde má Dalibor Janda místo po boku dalších šesti hvězd hudební dvorany slávy.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31359-631
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999.9 / 1000
Váha
15,56 g
Průměr
28 mm
Balení
Vínová kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...