Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Pro sběratele
  3. Pamětní medaile
  4. Zlatá půluncová medaile Karel Gott - Fenomén proof
Zpět

Zlatá půluncová medaile Karel Gott - Fenomén proof

Cena (včetně DPH)
34 950 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31494-611


Třetí a závěrečná zlatá medaile z minisérie České mincovny, která vychází u příležitosti osmdesátých narozenin Karla Gotta, vzdává hold muži, který se stal celospolečenským fenoménem.

Hvězda Karla Gotta září na profesionální hudební scéně již od roku 1962, kdy vydal první gramodesku, a ani v osmdesáti letech mistr ještě nekončí. Proč taky, když zástupy při vyslovení jeho jména stále šílí. Muži chtějí být jako on a ženám se při pomyšlení na něj podlamují kolena. Mnozí lidé žijí v domnění, že na koncerty Karla Gotta chodí jen postarší publikum nostalgicky vzpomínající na doby, které odnesl čas. Skutečnost ale nemůže být dále od pravdy. Umělce, jehož jméno je synonymem talentu, profesionality, noblesy a úspěchu, zná totiž bez nadsázky každý Čech bez ohledu na pohlaví, věk či hudební vkus. Věhlas Karla Gotta se rozšířil i daleko za hranice vlasti a mnohé světové hvězdy mu jeho úspěch mohou jen tiše závidět. Milují ho v Rakousku, Rusku i Polsku. Absolvoval nespočet koncertních vystoupení po celé Evropě, USA, Kanadě, Číně, Austrálii nebo Japonsku a v mnoha těchto zemích spolupracuje s vydavatelskými firmami. Vydal stovku řadových alb a další stovku alb výběrových, přičemž celkové prodeje se odhadují na bezmála 30 milionů nosičů. O výčet jeho hudebních ocenění nemá smysl se pokoušet. Režiséři ho chtějí mít ve svých filmech, moderátoři ve svých talk show. Jeho obrazy se prodávají i za šestimístné cifry. Přesto všechno Karlu Gottovi úspěch nestoupl do hlavy a zůstává svůj…

Medailér Asamat Baltaev, DiS., zachytil na averzní straně medaile současnou podobu mistra – s vousy a ve stylovém klobouku. Reverzní straně stylizované do podoby vinylové desky pak vévodí český slavík obklopený názvy vybraných států, ve kterých Karel Gott koncertoval.

Součástí každé medaile je číslovaný certifikát pravosti. Komplet narozeninových medailí Karla Gotta – zpěvák, malíř, fenomén – má své místo v dřevěné sběratelské krabičce.

 

Materiál
Zlato
Váha
15,56 g
Ryzost
999.9 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslo
31494-611
Emisní náklad
200 ks
Datum emise
červen 2019
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna