Zlatá půluncová medaile Waldemar Matuška proof číslováno

Zlatá půluncová medaile Waldemar Matuška proof číslováno

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
listopad 2015
Emisní náklad
100 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Slavíci ve zlatě

Historie české, potažmo československé pop-music se může pyšnit desítkami význačných jmen, která se vepsala do srdcí hudebních fanoušků. Někteří zpěváci a zpěvačky však svým mimořádným umem vynikají nad jiné, a patří tak bez nadsázky ke kulturnímu bohatství naší země. Řada z nich již bohužel nežije, ale jejich odkaz stále nesmrtelně zní z přehrávačů, rádií a televizorů. Mezi nimi i nádherný tenor, který svým temperamentem dokáže v mžiku zvýšit srdeční frekvenci – Waldemar Matuška. Právě jemu věnuje Česká mincovna vlastní číslovanou půluncovou medaili z ryzího zlata ve špičkové kvalitě proof.

Syn zpěvačky vídeňských operetních divadel, vyučený sklář s plícemi slabými pro sklářství, ale dost silnými pro celoživotní kariéru zpěváka a herce, držitel dvou Zlatých slavíků – to byl Waldemar Matuška. Mnoho jeho písní se stalo součástí zlatého fondu české populární hudby – kdo by neznal známé „Slavíky z Madridu“ nebo „Jó, třešně zrály“? Kromě sólových hitů nazpíval také množství duetů s Evou Pilarovou, Hanou Hegerovou a dalšími, často také spolupracoval se svým dlouholetým přítelem Karlem Gottem. S ním jej kromě přátelství pojila take vzájemná profesionální rivalita, jelikož u (zejména dámského) publika bodoval buď „Goťák“, nebo „Walda“. Nadhled, se kterým přistupoval k životu, vyjadřuje jeho slavná věta: „Všechno, co jsem se ve škole naučil, jsem v životě nikdy nepoužil.“

Výjimečnému člověku, jenž uměl svým hlasem skutečně chytit za srdce, patří nejnovější zlatá půluncová medaile v sérii Slavíci ve zlatě od České mincovny. Autorem mimořádné ražby – mistrovského portrétu Waldemara Matušky na averzu i nápadité koláže na reverzu medaile – je nadaný výtvarník MgA. Martin Dašek. Jestliže plánujete uložit své finance do atraktivního sběratelského unikátu, zlatá medaile Waldemar Matuška je správnou a originální volbou. Číslovaná emise je limitována pouhými sto kusy, rezervujte si svůj nový vzácný přírůstek včas! Uložit ho můžete do sběratelského alba.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31185-631
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
15,56 g
Průměr
28 mm
Balení
Vínová kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...