Zlatá uncová investiční mince Český lev 2019 číslo reverse proof

Zlatá uncová investiční mince Český lev 2019 číslo reverse proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červenec 2019
Emisní náklad
100 ks
Orientační výkupní cena produktu je 44 773 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Český lev 2019

Uncové zlaté mince imponují investorům, kteří vědí, že promyšlené portfolio se neobejde bez drahých kovů. Čeští lvi – investiční mince České mincovny vydávané v zahraniční licenci – se však mohou pochlubit také uměleckou a sběratelskou hodnotou a uplatní se jako originální dárek. Tím spíše, když jsou raženy v unikátním provedení „reverse proof“.

Mince se obvykle razí v jednom ze dvou provedení. Kvalitu „standard“ dobře znáte například z oběžných mincí, které vám cinkají v peněženkách – jejich povrch je kompletně matný. V případě mincí ražených v kvalitě „proof“ je matný pouze reliéf a zbytek mince – tedy mincovní plocha – je zrcadlově lesklý. Existuje však ještě jedna varianta, kterou Česká mincovna vyrazila poprvé v roce 2018 – nazývá se „reverse proof“ a je, jak její název napovídá, protikladem kvality „proof“. Plocha takových mincí je matná a zrcadlovým leskem se vyznačuje vystupující reliéf.

Motiv rubové strany předkládá tradiční symboly České republiky – dvouocasého lva, Svatováclavskou korunu, plamennou svatováclavskou orlici a lipové ratolesti. Okružní kompozice nese specifikace mince a opis ČESKÁ REPUBLIKA. Lícová strana nese ozdobnou ratolest a atributy ostrova Niue (portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnotu 50 DOLLARS (NZD)), který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí. Vlastenecký reliéf mince je dílem Asamata Baltaeva, DiS., který se inspiroval původním výtvarným návrhem Jaroslava Bejvla.

Emisní náklad limitované edice mincí, které jsou uloženy do speciálního číslovaného balení, čítá pouhých 100 kusů.

Specifikace

Číslo
75658-651
Emitent
Niue
Nominální hodnota
50 NZD
Autor averzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999.9 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...