Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Pro investory
  3. Investiční mince Český lev
  4. Zlatá uncová investiční mince Český lev …
Zpět

Zlatá uncová investiční mince Český lev 2019 reverse proof

Cena (osvobozeno od DPH)
49 488 Kč
Stav skladu
Do 10 dnů
Číslo
75657-651


Český lev 2019

Investiční mince České mincovny „Český lev“ se poprvé představily v roce 2017 a záhy se s velkým úspěchem zařadily po bok slavných světových protějšků. Do svých portfolií je zařadili spokojení investoři z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Číny, Hong Kongu, Jižní Koreje, Kanady a Spojených států amerických. Do své nabídky si je vyžádal rovněž největší online distributor drahých kovů na světě a získaly evropskou ochrannou známku. Vedle investičního potenciálu zaujaly také atraktivním vlasteneckým reliéfem, který se dočkal několika obměn. Jednou z nich je uncová zlatá mince ražená v nevšedním provedení „reverse proof“.

Mince tohoto typu vyrazila Česká mincovna poprvé v roce 2018. Jak název „reverse proof“ napovídá, jedná se o protiklad kvality „proof“. Plocha takových mincí je matná a zrcadlovým leskem se vyznačuje vystupující reliéf.

Reverzní strana mince nese dvouocasého lva, Svatováclavskou korunu, plamennou svatováclavskou orlici na štítu a lipové ratolesti. Okružní kompozice nese opis ČESKÁ REPUBLIKA a uvádí specifikace mince. Averzní strana vedle ozdobné ratolesti předkládá portrét a jméno královny Alžběty II., letopočet emise 2019 a nominální hodnotu 50 DOLLARS (NZD) – tj. atributy ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí. Reliéf mince je dílem Asamata Baltaeva, DiS., který vyšel z původní kresby vytvořené Jaroslavem Bejvlem.

Každá mince je uložena do ochranné kapsle, která brání přístupu nežádoucích vnějších vlivů.

Materiál
Zlato
Váha
31,1 g
Ryzost
999.9 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Autor averzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Číslo
75657-651
Emisní náklad
600 ks
Datum emise
červen 2019
Balení
kapsle
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
50 NZD