Zlatá uncová investiční mince Český lev 2020 proof číslovaný

Zlatá uncová investiční mince Český lev 2020 proof číslovaný

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
květen 2020
Emisní náklad
120 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Orientační výkupní cena produktu je 56 041 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Český lev 2020

Sběratelská varianta investiční mince je uložena do speciálního balení, které je číslováno. Emisní náklad této varianty čítá 120 kusů.

„Čeští lvi“
– řada investičních mincí ražených v České mincovně pod zahraniční licencí – vycházejí v několika různých provedeních. Novinkou pro rok 2020 je mince vyražená z jedné trojské unce ryzího zlata ve špičkové kvalitě proof.

Investiční mince, jak jejich název napovídá, imponují především investorům, kteří vědí, že promyšlené portfolio se neobejde bez drahých kovů. Čeští lvi se však mohou pochlubit také uměleckou a sběratelskou hodnotou a právě na přání sběratelů jsme se rozhodli, že počínaje rokem 2020 budeme pravidelně obměňovat jejich design. První ryze investiční mince České mincovny se objevily v roce 2017 a představily českého lva, který vleže střežil další atributy naší státnosti – svatováclavskou orlici a Svatováclavskou korunu. Vlastenecký výtvarný návrh mince byl dílem Jaroslava Bejvla, který však v roce 2016 – ve věku 75 let – zemřel a své poslední dílo nestihl dokončit. Osiřelé mince se proto ujal Asamat Baltaev, který původní kresebnou předlohu převedl do reliéfní podoby. V roce 2020 pak Asamat Baltaev vytvořil svou vlastní, úplně novou kompozici, ale původní vlastenecká myšlenka Jaroslava Bejvla zůstala zachována…

Reverzní straně mince i nadále vévodí dvouocasá šelma. Netradičně realisticky vyobrazený symbol Čech má na hlavě Svatováclavskou korunu a doprovází ho štít s orlicí, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Averzní strana nese atributy ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí – tj. portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2020 a nominální hodnotu 50 DOLLARS (NZD). To vše je doplněno ještě lipovými ratolestmi. Investiční mince České mincovny je vůbec poprvé vyražena v provedení proof, a obě strany tak mohou nabídnout atraktivní kontrast lesklé mincovní plochy a matného reliéfu.

Zlatá mince uložená do speciálního balení představuje přírůstek do numismatické sbírky i originální a hodnotný dárek – k promoci, ke svatbě, k narození dítěte nebo jen tak pro radost…

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75716-651
Emitent
Niue
Nominální hodnota
50 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...