Zlatá uncová investiční mince Český lev 2023 s hologramem proof

Zlatá uncová investiční mince Český lev 2023 s hologramem proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
září 2023
Emisní náklad
500 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Orientační výkupní cena produktu je 68 468 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Český lev 2023

V roce 2023 představujeme unikátní variantu zlaté investiční mince České mincovny „Český lev“ s hmotností čítající jednu trojskou unci. Ústřední motiv této mince je namísto drobné plastiky tvořen raženým hologramem!

V roce 1999 v České republice vznikl světový unikát – první mince s holografickou ražbou do ryzího zlata. Jednalo se o bimetalovou pamětní minci, kterou pro Českou národní banku u příležitosti konce druhého tisíciletí vyrobila Česká mincovna. Tehdy šlo o ražbu jednoduchých binárních mikrostruktur, ale dnešní technologie je na nesrovnatelně vyšší úrovni. Na světě je v současnosti jen několik málo pracovišť, která umí navrhnout a vyrobit nebinární holografické struktury, a na samé technologické špici stojí česká firma IQ Structures. Ta v roce 2020 ve spolupráci s Českou mincovnou vytvořila bezpečnostní hologram Czech Security Check, který chrání vybrané vysokohmotnostní mince „Český lev“ před paděláním. Protože hologramy nejsou jen prvkem ochranným, ale také okrasným, obě společnosti se v roce 2023 rozhodly jít ještě dál. Namísto malé části mince věnovaly raženému hologramu celou plochu reverzní strany…

Reverzní strana mince, která je dílem medailéra Asamata Baltaeva, DiS., předkládá českého lva, Svatováclavskou korunu a orlici, jež je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Přestože reverz působí velmi plasticky, nenechte se zmást – je totiž prakticky plochý. Motiv je tvořen mikroskopickými reliéfy s detailem začínajícím v řádu nanometrů – tj. miliardtin metru. Averzní strana pak předkládá lipovou ratolest a kompozici, která evokuje českou vlajku. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averz nese ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 50 DOLLARS (NZD) a rok emise 2023. Averz je na rozdíl od reverzu zpracován běžnou medailérskou technikou.

Investujte chytře, stylově a bez DPH! V naší nabídce najdete také další varianty investiční mince „Český lev“ vyrobené ze zlata i stříbra. To vám umožní jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uložíte do drahých kovů.

Česká mincovna má s výrobou investičních mincí (tzv. bullion coins) bohaté zkušenosti. Zlaté a stříbrné mince „Český lev“ razíme od roku 2017 a oblíbili si je investoři nejen v České republice a na Slovensku, ale také v Maďarsku, Německu, Číně, Hongkongu, Jižní Koreji, Kanadě či Spojených státech amerických. Do své nabídky si je vyžádal rovněž největší online distributor drahých kovů na světě. Jedním z důvodů, proč se investiční mince České mincovny tak rychle zařadily po bok slavných světových protějšků (jakými jsou například rakouský Wiener Philharmoniker, kanadský Maple Leaf, jihoafrický Krugerrand, americký Eagle, čínská Panda nebo australský Kangaroo), je jejich nízký emisní náklad. Zatímco investiční mince zahraničních mincoven jsou raženy v řádech milionů kusů, emisní limit mincí ražených v České republice se počítá na stovky či tisíce. Tato skutečnost zvyšuje potenciál zhodnocení investice a přidává jí sběratelský rozměr. Díky uměleckému zpracování pak mince skvěle poslouží také jako originální a hodnotný dárek – k promoci, ke svatbě, k narození dítěte i jen tak pro radost…

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76366-651
Emitent
Niue
Nominální hodnota
50 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Hologram
Ano
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...