Zlatá uncová medaile Aleš Lamr - Měňavka proof

Zlatá uncová medaile Aleš Lamr - Měňavka proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2016
Emisní náklad
100 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Umění pro Václava Havla

Bývalý prezident Václav Havel zemřel na sklonku roku 2011, jeho velké myšlenky plné lásky a humánnosti však naší společností rezonují stále stejnou intenzitou. K jejich šíření s radostí přispívá také Česká mincovna, která pokračuje v unikátní sérii medailí Umění pro Václava Havla.

Jednotlivé ražby pochází z dílen předních českých umělců, kteří svým talentem podpořili sen bývalého prezidenta a současně úsilí Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 – zachránit bývalý kostel sv. Anny v Praze na Starém Městě a vybudovat z něj mezinárodní duchovní středisko určené k zajímavým setkáním, přednáškám, diskuzím, kulturním akcím a happeningům jménem Pražská křižovatka. Výtěžek z prodeje exkluzivních ražeb věnuje Česká mincovna právě na podporu rozvoje tohoto velkolepého meditativního prostoru!

Každou z emisí originální série zdobí impozantní dílo některého z předních českých umělců – Bořka Šípka, Jiřího Davida, Kurta Gebauera, Davida Černého, Jaroslava Róny, Olbrama Zoubka a v neposlední řadě Aleše Lamra, jenž se vyznačuje nesmírně optimistickou tvorbou, což dokládá i podoba kolorované medaile z ryzího zlata s názvem Měňavka.

Aleš Lamr a jeho pamětní medaile Měňavka

Ta vychází v limitovaném nákladu jednoho sta kusů a ve váze celé jedné unce. Na averz autor umístil amébu spolu se symbolem Pražské křižovatky. Obdobně barevně výrazný je i reverz medaile, která je typickou ukázkou produkce malíře, sochaře i grafika, jenž realizoval například nástěnnou malbu v sekretariátu tehdy úřadujícího prezidenta Václava Havla. Neváhejte s nákupem dalšího z impozantních uměleckých děl a bezpečně uložte své finanční rezervy!

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31146-638
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Aleš Lamr
Autor reverzu
Aleš Lamr
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999.9 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Exkluzivní dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...