Zlatá uncová medaile Příběhy naší historie - Loutka Spejbla proof

Zlatá uncová medaile Příběhy naší historie - Loutka Spejbla proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
listopad 2020
Emisní náklad
100 ks
Cena
69 990 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Příběhy naší historie

Závěrečná medaile České mincovny z cyklu „Příběhy naší historie“ vychází u příležitosti kulatých narozenin pana Spejbla.jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí rovných 100 let plných smíchu a inteligentní i ztřeštěné zábavy.

Dřevěná rodinka, která přináší radost generacím malých i velkých diváků, má pět členů. Popletený, ale starostlivý taťulda Spejbl přišel na svět roku 1920. Jeho nezbedný synek Hurvínek se narodil o šest let později a ve stejném roce se loutkový ansámbl rozrostl o věrného pejska Žeryka a zvídavou žákyni Máničku, která se stala Hurvínkovou nejlepší kamarádkou. Úspěch, který následoval, přiměl loutkoherce Josefa Skupu skončit s učitelováním a roku 1930 založil Divadlo Spejbla a Hurvínka. A co ženský protějšek pana Spejbla? Kam se poděla maminka dřevěné rodinky? V Divadle S+H se traduje, že Spejbl býval velkým sukničkářem a dítě mu povila žena nevalné pověsti, která zmizela neznámo kam. Ve skutečnosti však Josef Skupa nechtěl karikovat úlohu matky, a proto ji ani nestvořil. Hurvínkovou jedinou maminkou tak zůstává lípa a o panu Spejblovi od roku 1971 marně sní Mániččina bábinka – staromódní paní Kateřina.

Kompletní pětici loutek najdete na reverzní straně medaile z dílny MgA. Martina Daška. Averzní stranu pak medailér věnoval osobnosti Josefa Skupy – portrét loutkoherce doplnil jeho jménem, životními letopočty a původní loutkou pana Spejbla.

Každý z pouhých 100 kusů medailí je ručně číslovaný na hraně a opatřený speciálním certifikátem původu.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31428-631
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Vínová kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...