Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad
  1. O nás
  2. Archiv historických ražeb
  3. Zlatá uncová medaile Rozhledna Babylon proof
Zpět

Zlatá uncová medaile Rozhledna Babylon proof

Cena (včetně DPH)
49 950 Kč
1 939 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30905-621
Sběratelská série


Orientační výkupní cena Na dotaz

Rozhledny

Česká republika je zemí zaslíbenou rozhlednám. A právě nejkrásnějším vyhlídkovým věžím rozesetým po celé naší vlasti věnovala Česká mincovna vlastní sběratelskou sérii. Každým rokem vám v ní představíme tři rozhledny – poslední medaile roku 2014 je věnována Babylonu.

Babylon je jméno jedné z nejstarších rozhleden na Moravě. Vévodí temeni Zeleného vrchu, který se tyčí 491 metrů nad mořem. Kamennou věž v empírovém stylu nechal v roce 1831 vybudovat majitel náměšťského panství hrabě Jindřich Vilém Haugwitz. 24,5 metrů vysoká rozhledna má čtyřhranný půdorys, vyšší patra jsou pak osmistěnná.

Série je autorským počinem trojice Jan Hásek, Luboš Charvát, Josef Oplištil. Po prvních dvou jmenovaných přišla v sérii řada na zkušeného umělce Josefa Oplištila. Averzu dominuje vyobrazení rozhledny zakomponované do směrové růžice. Reverzní stranu pak autor věnoval mapě Kramolína, obce, kde se Babylon nachází, a střelce kompasu.

Celkem v sérii vyjde dvanáct emisí, na které si můžete pořídit luxusní dřevěnou etui. Nedovolte, aby vaše sbírka byla nekompletní – emise zlatých uncových medailí je omezena pouhými 300 kusy!

Materiál
Zlato
Váha
31,1 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu
MgA. Josef Oplištil
Číslo
30905-621
Emisní náklad
300 ks
Datum emise
prosinec 2014
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna