Zlatý přívěsek Michal David proof

Zlatý přívěsek Michal David proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červen 2015

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Popis produktu

Když se 14. července roku 1960 narodil do slavné rodiny Kludských malý Vladimír Štancl, bylo více než zřejmé, že ani tohoto nového potomka přízeň múz nemůže minout. Jeho cesta na výsluní českého showbusinessu byla velmi rychlá a brzy si podmanil posluchače svěžími hity, to už ovšem pod pseudonymem Michal David. Nejen hudební talent však šlechtí tento nestárnoucí idol – svůj cit pro umění projevil Michal David také na poli výtvarném, když navrhl originální zlatý přívěsek, který pro něj u příležitosti zpěvákových 55. narozenin vyrazila Česká mincovna.

Michal David vystudoval pražskou hudební konzervatoř a již ve svých 16 letech založil úspěšné jazzové kvarteto jménem ČTYŘI. Na Pražských hudebních dnech obdržel titul Hudebník roku. Později začal účinkovat ve skupině Kroky Františka Janečka, kde se setkal například s Janou Kratochvílovou. Jeho prvním hitem byla skladba s názvem Nenapovídej, jíž ohromil porotu i publikum festivalu Intertalent, a během krátkého času se stal novou hvězdou české pop music. Ve 20 letech vydal první sólové album a svým umem zkrášlil řadu filmů, například oba Discopříběhy, Vítr v kapse či Lásku z pasáže. Michal David se své muzice věnuje aktivně dodnes a mimo jiné skládá úspěšné hity pro své pěvecké kolegy. Soustřeďuje se rovněž na komponování vyhledávaných muzikálů. Během kariéry vydal 16 sólových alb. 

Jeho vystoupení jsou pravidelně vyprodaná a představují skutečný požitek pro všechny fanynky a fanoušky, k čemuž přispívá i nesmírný temperament Michala Davida. Další z koncertů je plánován na 19. června v Praze při příležitosti zpěvákových krásných 55. narozenin. Nový zlatý přívěsek je tak půvabným dárkem od České mincovny nejen pro samotného Michala Davida, ale i pro jeho věrné obdivovatele. Přívěsek ve tvaru klavíru z ryzího zlata je z jedné strany ozdoben klaviaturou a umělcovým podpisem. Druhá strana nese notový zápis a nápis MICHAL DAVID. Součástí je také pozlacený řetízek ze stříbra. Rezervujte si exkluzivní šperk, nad nímž zaplesá srdce každého hudebního fajnšmekra!


„Můj medailon je trošku jiný než jen kulaté či elipsovité medaile, vybočuje z normálu a určitě jsem tím mincovně pěkně zamotal hlavu a měli s tím hodně práce.“
– Michal David


Podívejte se na video z ražby s Michalem Davidem!

Specifikace

Číslo
31108-619
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Michal David
Autor reverzu
Michal David
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
10 g
Průměr
34 mm
Balení
Zlatá papírová etue nebo Černá kožená etue s barevným přebalem
Česká mincovna
Loading...