Česká mincovna expanduje do zahraničí.

16.06.2020

Česká mincovna expanduje do zahraničí. Prezentací medaile prezidentky Zuzany Čaputové slavnostně otevřela svou pobočku v Bratislavě.

15. června (Bratislava) – Česká mincovna z Jablonce nad Nisou otevřela svou první zahraniční pobočku. V Bratislavě uvedla nový koncept prodejny, ve které slavnostně představila pamětní medaili slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. Jejím výrobcem je Mincovna Kremnica, která je na Slovensku partnerem České mincovny.

Po Praze, Brně a Jablonci nad Nisou je Bratislava čtvrtou kamennou prodejnou, kde Česká mincovna nabízí své produkty. „Dlouhodobě pozorujeme oblibu našich produktů u slovenských zákazníků, a proto jsme se rozhodli se jim přiblížit a otevřít u nich naši první zahraniční prodejnu. Slovenské hlavní město pro nás byla jasná volba,“ vysvětluje důvody expanze ředitel České mincovny Michal Drtina.

V bratislavské pobočce zákazníci nenajdou pouze mince a medaile České mincovny, ale také jejího partnera, Mincovny Kremnica. „Je nám velkou ctí, že jsme zde získali partnera z těch nejpovolanějších – Mincovnu Kremnica, která je jednou z nejdéle fungujících mincoven na světě,“ dodává Drtina.

 

Při výstavbě slovenské pobočky Česká mincovna poprvé použila nový koncept vystavování zboží, který umožňuje zákazníkům zážitkovou prohlídku produktů z menší vzdálenosti. Využívá při tom speciální podstavce, které se vyrábějí na 3D tiskárně. Prodejna je dále vybavena multimediální obrazovkou a speciálními lustry, které vznikly ve spolupráci se společností Preciosa.

„Naším dlouhodobým cílem je poskytnutí co největšího servisu zákazníkům při výběru zboží. Díky novému konceptu jim naše produkty ještě více přiblížíme a ukážeme v tom nejlepším světle, a proto ho chceme v budoucnu přenést i do našich českých poboček,“ říká Drtina.

Slavnostního otevření prodejny se dnes zúčastnili ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidentky Slovenské republiky Roman Roth, velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý, člen bankovní rady Národní banky Slovenska Karol Mrva, ředitel České mincovny Michal Drtina a ředitel Mincovny Kremnica Vlastimil Kalinec.

 

U příležitosti prvního výročí inaugurace prezidentky Zuzany Čaputové byla uvedena do prodeje její vlastní pamětní medaile. Ta je vydaná v limitované emisi 300 kusů ve zlatém provedení a 500 kusů ve stříbře. Autorem averzní strany s portrétem prezidentky je Štefan Novotný, reverzní stranu s motivem prezidentského paláce vytvořil Martin Sabol. Výrobcem medaile je Mincovna Kremnica.

 

***

Česká mincovna sídlící v Jablonci nad Nisou je tradičním českým výrobcem a prodejcem pamětních mincí a medailí již 27 let. Navázala tak na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy a Slezska. Po celou dobu své existence je výhradním dodavatelem oběžných a pamětních mincí pro potřeby České národní banky. Je jedinou tuzemskou mincovnou oprávněnou razit mince pro centrální banku. Razí vlastní emise pamětních medailí, replik historických mincí, žetonů a zabývá se také spořením do zlata. Česká mincovna vyrobila 130 kg zlatou minci, která je druhou největší svého druhu na celém světě! Jedná se o zlatou minci s nominální hodnotou 100 000 000 Kč, kterou emitovala ČNB ke 100 letům česko-slovenské koruny.

 

Česká mincovna
Loading...