Česká mincovna má nového ředitele

28.02.2024

Česká mincovna, tradiční výrobce oběžných a pamětních mincí a jeden z největších obchodníků s fyzickým zlatem v České republice, jmenovala nového generálního ředitele Michala Voborníka.

Michal Voborník nastupuje do České mincovny s cílem navázat na úspěchy, kterých společnost dosáhla za působení Ing. Michala Drtiny, a dále rozvíjet aktivity v rámci ražeb a investování do drahých kovů jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Do oblasti mincovnictví a obchodu s cennými kovy přichází po 17 letech zkušeností ve vedoucích pozicích – mimo jiné ve společnostech Saint-Gobain Isover a ORPA Papír, kde se postupně vypracoval z manažera nákupu a logistiky přes ředitele závodu až na pozici generálního ředitele společnosti.

„Mým prioritním cílem je dosáhnout systémového nastavení procesů, pořádku, efektivního růstu a příjemné atmosféry stejně jako v předchozím působišti. Jsem tu, abych zajistil změnu, odstranil zbytečnou práci a postupně nastavil ideální interní procesy tak, aby naši zákazníci byli pozitivně překvapeni vysokou úrovní, spolehlivostí a kvalitou našich služeb,“ uvedl nový generální ředitel České mincovny při nástupu do funkce.

Michal Voborník nahradil ve funkci ředitele společnosti Michala Drtinu, který v průběhu svého šestiletého působení přispěl k výraznému zvýšení známosti značky Česká mincovna. „Dosavadnímu řediteli patří velký dík za obrovský kus dobré práce, kterou ve své pozici vykonal. Těším se na další plodnou spolupráci s ním,“ poděkoval Michal Voborník svému předchůdci. Během vedení Michala Drtiny vyrobila Česká mincovna například stotřicetikilogramovou zlatou minci s nominální hodnotou 100 milionů korun pro Českou národní banku u příležitosti 100 let česko-‍slovenské koruny. Způsobem výroby se jedná o největší minci svého druhu na celém světě. Česká mincovna získala i dva zápisy v České knize rekordů, a to za sériově vyráběné zlaté mince Český lev o hmotnostech 5 a 10 kilogramů.

Michal Drtina přijal pozici ředitele pro klíčové zákazníky a v této roli bude jeho úkolem péče o nejvýznamnější klienty České mincovny.

Česká mincovna
Loading...