Česká mincovna na veletrhu Sběratel 2015

25.08.2015

Vážení sběratelé, investoři a přátelé České mincovny!

V prvním zářijovém týdnu se již tradičně účastníme veletrhu Sběratel a vedle zajímavých emisí jsme pro Vás přichystali také bohatý doprovodný program! Na co se můžete těšit?

Stánek č. 320

Čtvrtek 3. 9. 2015

11:00 hod.

Antonín Panenka a Karol Dobiaš představí výtvarné návrhy svých pamětních mincí, které Česká mincovna vydává jako pátou a šestou emisi v sérii Československé fotbalové legendy.

13:00 hod.

Uvedení nové sady České mincovny, která je poctou legendárnímu medailérovi Jiřímu Harcubovi, za účasti Zdeny Harcubové (vdovy po panu profesorovi), akademických sochařů Jiřího Dostála a Jana Lukáše (spoluautorů pamětní sady) a filharmonika Jaroslava Kopáčka (jehož život se s dílem Jiřího Harcuby nečekaně protnul).

Doprovodný koncert dívčího tria INFLAGRANTI.

14:00 hod.

Brankář Dominik Hašek se pochlubí medailí se svým portrétem, kterou Česká mincovna vyrazila u příležitosti jeho přijetí do Hokejové síně slávy.

Pátek 4. 9. 2015

11:00 hod.

Populární herec Josef Dvořák se zúčastní prezentace mince Maxipes Fík vydané u příležitosti Večerníčkových 50. narozenin a bude Českou mincovnou oceněn za své dílo.

14:00 hod.

Představení originálního počinu medailéra Jiřího Hanuše (čerstvého absolventa VOŠ v Jablonci nad Nisou a mimo jiné autora stříbrné 200Kč mince k 25. výročí událostí 17. listopadu 1989), který vydává Česká mincovna a který demonstruje, jak lze na nevšední jednostrannou pamětní medaili esteticky a funkčně umístit hned pět významných výročí.

16:30 hod.

Odborná přednáška konzultanta České mincovny Mgr. Karla Havránka s názvem „Vyprodáno! Pamětní mince, do kterých se vyplatí investovat“ v rámci konference TRADING EXPO.

Po celou dobu veletrhu v rámci výstavy Praga Piccola

  • expozice výboru z díla Jiřího Harcuby
  • výstava absolventských prací studentů Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou, oboru Ražená medaile a mince

Přijďte si s námi popovídat a prohlédněte si naše novinky!
Stánek České mincovny pro Vás bude otevřený

  • 3. – 4. 9. 2015 od 10:00 do 18:00 hodin
  • 5. 9. 2015 od 10:00 do 16:00 hodin

Stánek České mincovny č. 320

Prodej našich produktů je samozřejmostí – žhavou novinkou bude Ročenka České mincovny, která přináší ohlédnutí za významnými událostmi uplynulého roku. Publikace Vám představí zákulisí našich významných emisí a projektů, mimořádné osobnosti české medailérské scény, rozhovory, perličky a další numismatické zajímavosti. Součástí ročenky je také kompletní katalog ražeb České mincovny za rok 2014, který nikde jinde nenajdete!

Česká mincovna
Loading...