Česká mincovna uvádí novou sérii České tenisové legendy

16.11.2017

Česká mincovna dnes za přítomnosti Martiny Navrátilové a Jana Kodeše představila svou novou sérii pamětních mincí věnovanou významným osobnostem českého tenisu. První dvě emise ze série České tenisové legendy budou věnovány právě bývalým světovým jedničkám v tenisu Martině Navrátilové a Janu Kodešovi. Ražba mincí proběhne příští rok a série bude rozšířena o další významné osobnosti a špičky tenisového světa.

Česká mincovna na pražské prodejně představila sádrové modely úvodních mincí ze série České tenisové legendy za účasti prvních dvou představitelů Martiny Navrátilové a Jana Kodeše. Ti zvítězili ve Wimbledonu, který byl založen před 140 lety a byli oceněni Cenou Emila Zátopka jako Sportovní legendy České republiky.

„Tuto sérii jsme vytvořili, abychom vzdali čest našim tenisovým legendám, které po celou svou kariéru úspěšně reprezentovali a reprezentují Českou republiku. Vystoupení těchto tenisových osobností v České republice je vždy malým svátkem a my jsme rádi, že jej můžeme spojit s představením pamětních mincí ze série České tenisové legendy,“ uvedl Jaroslav Černý, PR manažer České mincovny. Ta bude dále pokračovat Jaroslavem Drobným, Janou Novotnou a Petrou Kvitovou.

Autorem mincí je mladý nadějný medailér a sochař MgA. Martin Dašek. „Práce na modelech byla tak trochu jako práce plastického chirurga. Na každý portrét bylo použito cca 6-9 různých fotografií. Důležité bylo zachovat charakter osobnosti a vystihnout správný přirozený výraz,“ dodal autor. Na každé minci jsou pak na straně portrétu vyobrazeny významné tenisové úspěchy v životě našich tenisových legend.

Mince budou k zakoupení ve zlatém a stříbrném provedení. Cena zlatých mincí vážících 7,78 gramů je stanovena lehce pod dvanáctitisícovou hranici na 11 950 Kč a budou emitovány v počtu 200 ks. Stříbrné mince o váze 29 gramů pak budou v nákladu 500 ks za 1 500 Kč.

Česká mincovna
Loading...