Chlapi na pažitu a ženy v lesním běhu reprezentují ČM

16.05.2023

Za účasti osmi fotbalových firemních týmů proběhla na umělé trávě FK Železný Brod Zaměstnanecká liga Deníku. V pořadí již třetí ročník vyhrál tým Crystalex. Letos se nově zapojilo i mužstvo z České mincovny. V dresu se blýskl i obchodní ředitel Aleš Brix.

Loňské prvenství obhájil Crystalex a postoupil do další fáze turnaje. Některá mužstva se rozhodla si účast po loňském roce zopakovat, ale přibyli i nováčci. Pohodu všedního odpoledne umocnily výborné zázemí, kvalitní organizace, chutné klobásky, sekaná i pivo a také skoro letní počasí.

Celkem osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Ve skupině A hrály týmy Crystalex, Clarios Plastics Czech, Magna Automotive a Městské divadlo Jablonec. Ve skupině B pak bojovaly týmy Atrea, Emba Česká mincovna a KV Final. Do nejlepší čtyřky se po bojích ve skupinách dostaly týmy Crystalex, Městské divadlo Jablonec, Atrea a KV Final.

Mincovní tým vedl do bojů Jiří Věneček z oddělení kvality a hodlal i jako kapitán vyrazit přímo na pažit. Jenže zdravotní komplikace mu jeho plány překazila, což je vzhledem k jeho prvoligovým ostruhám velká škoda. Ale nevadí. „Chlapi se spolu rychle dali dohromady a přestože se s posilou z okolních fotbalových týmů viděli poprvé, myslím, že si podvečer společně užili,“ míní tisková mluvčí České mincovny Lenka Klimentová.

Je skvělé, pokud se zaměstnanci dokáží spolu sejít i po práci a společně si zasportovat. Po účasti na Jizerské 50, cyklistických závodech ABB cup, tak přibyla i fotbalová aktivita. „Ani děvčata ovšem nezůstala stranou a druhý květnový víkend startovala na běžeckých závodech v barvách České mincovny,“ chválí atmosféru v kolektivu mluvčí.

Česká mincovna
Loading...