Dobročinná aukce pro Banskou Štiavnici

01.08.2023

AKTUALIZACE: Aukce skončila a mince byla vydražena za nádhernou sumu, která činí více než desetinásobek vyvolávací ceny! Výherci gratulujeme a jménem Banské Štiavnice děkujeme za štědrý příspěvek na obnovu historického centra.


Letos zachvátil historické centrum Banské Štiavnice ničivý požár a plameny vážně poškodily řadu budov, jejichž hodnota je nevyčíslitelná. Osud středoslovenské metropole, která je klenotem zapsaným na seznamu UNESCO, nám v České mincovně není lhostejný, a tak jsme připravili mimořádnou emisi, která měla jediný účel – pomáhat.

Speciální edice zlaté mince s motivem Banské Štiavnice se od běžného vydání lišila pamětním razítkem a ručním číslováním na zadní straně balení v podobě historické pohlednice. Každý, kdo ji zakoupil, poskytl finanční prostředky na rekonstrukci města a na oplátku získal skutečný sběratelský unikát.

Emisní limit číslované edice čítal pouhých 200 kusů a byl rychle rozebrán. Úplně poslední exemplář s číslem 200/200 jsme uschovali pro dobročinnou aukci.

Neváhejte, navštivte Aukro a přihoďte si – přispějte na dobrou věc a korunujte svou sbírku.

Česká mincovna
Loading...