Dražba medailí Karla Gotta

11. 3. 2022

Karel Gott je jednička aneb dobročinná aukce!

Minisérie pamětních medailí České mincovny, která byla věnována Karlu Gottovi, zaznamenala v roce 2019 bezprecedentní úspěch. Kompletní náklad ve zlatě i stříbře byl rychle rozebrán, a třídílná emise se tak řadí ke sběratelským unikátům. Nyní Vám představujeme úplně poslední možnost, jak tuto vzpomínku na Karla Gotta získat.

Do dobročinné aukce, kterou zprostředkovává server Aukro, jsme věnovali kompletní set zlatých medailí. Všechny tři medaile jsou ručně číslované na hraně, a to prestižním číslem 1, které jsme si schovávali pro zvláštní příležitost.

Výtěžek z aukce podpoří Kapku naděje – nadační fond pro pomoc nemocným dětem.

Aukce s Českou mincovnou a Kapkou naděje se můžete zúčastnit od 10. do 20. března 2022.

První medaile představuje mistra coby legendárního zpěváka – konkrétně interpreta hitu Lady Carneval. Druhá medaile připomíná, že populární slavík byl rovněž uznávaným malířem. Třetí medaile pak Karla Gotta ukazuje jako celospolečenský fenomén – osobnost, kterou zná každý Čech a která zazářila i daleko za hranicemi vlasti.

Součástí aukce je rovněž nesehnatelná dřevěná krabička s rytinou mistrova podpisu.

Přispějte na dobrou věc!

----------

Aktualizace: V neděli 20. března 2022 byla sada vydražena za 356 tisíc korun – čili za bezmála trojnásobek vyvolávací ceny. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Česká mincovna
Loading...