Důležité upozornění pro sběratele mincí

16.09.2013

Vážení zákazníci,
vzhledem k množícím se dotazům na naší zákaznické lince vydáváme prohlášení týkající se budoucích emisí českých pamětních mincí. Reagujeme tak na nepodložené informace, které se minulý týden objevily mezi sběratelskou veřejností.

  • Stanovení emisních nákladů stříbrných a zlatých pamětních mincí je plně v gesci České národní banky, která tak činí pouze na základě objednávek pamětních mincí, které shromáždí od svých smluvních partnerů pro prodej sběratelského materiálu.
     
  • Česká národní banka zadává ražbu u naší společnosti na základě těchto objednávek a nijak je nereguluje. Jedinou výjimkou by byla situace, kdy by součet objednaných mincí přesáhl nepřekročitelné limity ražby, které činí 25 000 ks u zlatých a 50 000 ks u stříbrných mincí. Tato situace však v aktuálním emisním období nenastala.
     
  • Emisní množství nově vydávaných stříbrných a zlatých pamětních mincí zveřejňuje Česká národní banka v den emise pamětní mince. Informaci o emisním množství nejsme oprávněni sdělovat veřejnosti. Žádný jiný subjekt na numismatickém trhu touto informací nedisponuje, a proto jakékoliv šíření informace o emisním množství dosud nevydaných pamětních mincí je pouhou ničím nepodloženou spekulací.
     
  • Aktuálně neplánujeme vybírání záloh od svých zákazníků. Naopak se snažíme servis pro naše zákazníky neustále zlepšovat. I proto jako čerstvou novinku připravujeme Klub České mincovny (dále jen „Klub ČM“) pro naše věrné sběratele českých pamětních mincí. Pro členy Klubu ČM jsme připravili výhody, mezi kterými jistě oceníte jistotu dodání Vámi objednaných mincí z emisního plánu České národní banky nebo třeba klubové ceny. Plnou verzi Klubu ČM spustíme na našem e-shopu 4. října 2013 před emisí zlaté pamětní mince 5 000 Kč Železniční most v Žampachu. Od tohoto data si u nás také budete moci objednat všechny zbývající tituly z emisního plánu ČNB až do roku 2015.

Oficiální vyjádření České národní banky naleznete zde.

S přáním příjemného dne

Aleš Brix
ředitel divize Retail
Česká mincovna

Česká mincovna
Loading...