Emisní plán 2023 je konečně tu

19.11.2022

Vážení sběratelé, investoři, milí partneři a přátelé České mincovny,

s hrdostí vám představujeme Emisní plán na rok 2023, ve kterém oslavíme 30 let novodobého českého mincovnictví. Česká mincovna byla založena v roce 1993 a první mincí, kterou jsme vyrobili, byl padesátihaléř. Tento hliníkový peníz nakonec pozbyl platnosti a upadl v zapomnění, ale drahé kovy, se kterými pracujeme, jsou věčné. Stejně nadčasové jsou i motivy, které do nich razíme…

Přesvědčte se sami – kompletní Emisní plán České mincovny na rok 2023 najdete na www.ceskamincovna.cz!

Rovněž si ho můžete stáhnout ve formátu PDF v české nebo slovenské verzi.

Na co se můžete těšit?

Na své si přijdou milovníci historie, přelomových událostí, velkých osobností, techniky, válečnictví, architektury, náboženství, přírody, … – zkrátka těch nejpoutavějších příběhů z naší vlasti i celého světa. Z novinek si rozhodně nenechte ujít sběratelské série s výmluvnými názvy Pražské jaro, Poklady starých civilizací, Nikola Tesla či Nových sedm divů světa.

Investory osloví Čeští lvi, slovenští Orli a také investiční mince, které připomínají, jak se z českých tolarů staly americké dolary.

Mysleli jsme i na každého, kdo hledá originální dárek. Vedle tradičních emisí určených novomanželům či novorozeným miminkům jsme připravili například nové mince Crystal Coin nebo dukáty s motivem Pražského Jezulátka.

Česká mincovna
Loading...