Nové krabičky pro rok 2021

08.01.2021

Vážení zákazníci,

dosud jste se u produktů České mincovny mohli setkat s nejrůznějšími typy krabiček z různých materiálů, v různých barvách a s různými rozměry. Tyto nepřeberné druhy jsme se počínaje rokem 2021 rozhodli sjednotit.

Odteď se můžete těšit na krabičky vyrobené z kůže, které mají jednotný rozměr a jednotnou barvu – elegantní černou. Liší se pouze v detailech. Vnitřní vkladka je vždy přizpůsobena velikosti dané mince či medaile. Na víčku krabičky najdete v závislosti na použitém drahém kovu buď zlaté, nebo stříbrné logo ČM.


Změny se dočkaly také papírové přebaly krabiček. Dosud byly čistě bílé a jejich jediným rozlišovacím prvkem byl čárový kód. Nově má každý přebal svou vlastní grafiku a vedle ilustračního obrázku na něm najdete také přehlednou specifikaci dané mince či medaile.Do černých kožených krabiček s barevným přebalem budou přednostně baleny produkty s datem emise od roku 2021. S tím, jak budeme postupně vyčerpávat skladové zásoby starších krabiček, se budou do nových krabiček balit i doražby produktů s dřívějším datem emise. Vzhledem k velkému množství produktů se tak bohužel může stát, že fotografie balení, která je uveřejněna na e-shopu, nebude odpovídat skutečnosti. Pokud tedy například místo zlaté papírové krabičky obdržíte zakoupenou minci v černé kožené krabičce, vězte, že nejde o chybu. Prosíme vás o shovívavost a děkujeme za pochopení!

Vedle černých kožených krabiček se u vybraných produktů budete i nadále setkávat s dřevěnými etujemi, papírovými blistry či papírovými krabičkami se stojánkem pro vystavení.

Ještě jedním novým typem balení pro rok 2021 je papírová kazeta, na kterou narazíte u produktů, jejichž součástí je doprovodná brožura.

Tým České mincovny

Česká mincovna
Loading...