První miminko roku 2015 přivítal na světě primátor s dukátem z České mincovny

06.01.2015

Letošní první miminko roku 2015 na sebe nechalo čekat. Narodilo se ve čtvrtek 1. ledna až po třetí hodině odpoledne a je to kluk jako buk. V pátek 2. ledna ho spolu s vedením nemocnice přišel pozdravit i primátor města Petr Beitl a Helena Roudná, tajemnice Sboru pro občanské záležitosti z jabloneckého magistrátu.

Chlapeček Aleš spokojeně prospal primátorskou návštěvu, a tak dárky od primátora převzala šťastná maminka Petra Helebrantová. Alešek dostal tradiční zlatý dukát z jablonecké České mincovny a plyšového pejska, maminka pak kytici. Doma v Liberci se na brášku těší dvouletá Adélka s tatínkem. Při narození měl chlapeček 54 cm a vážil 3,75 kg. „Rád bych si miminko pochoval“, usmíval se primátor Petr Beitl, „ale nebudu ho rušit ve spánku.“ Samozřejmě popřál oběma pevné zdraví a hodně štěstí v životě.

Jablonecká nemocnice se těší velmi dobré pověsti. Do místní porodnice jezdí rodit maminky nejen z Jablonce nad Nisou, ale i z širokého okolí. V roce 2014 se v jablonecké porodnici narodilo 1 327 dětí, z toho 5 dvojčat, 611 holek a 716 kluků.

Miminko dostalo zlatý dukát do kolébky od České mincovny

Zdroj: http://www.mestojablonec.cz

Česká mincovna
Loading...