Slovenka roku 2023

04.07.2023

23. června 2023 vyvrcholil galavečerem 15. ročník prestižní ankety Slovenka roku. Česká mincovna byla u toho. Jsme hrdým partnerem této ankety, kde jsou oceňovány Slovenky, které jsou bohatstvím této země.

Anglický dramatik, romanopisec a autor povídek William Somerset Maugham měl trefný výrok o ženách který zní: „Jen žena ví, čeho je žena schopná.“

Samozřejmě, mnozí to hned pochopí trochu výhrůžně, ale když se to spojí s dalším výrokem, tentokrát od Američana Brighama Younga: „Když vzděláš muže, vzděláš muže. Když vzděláš ženu, vzděláš generaci,“ význam slov o tom, že jen žena ví, co dokáže žena, nabere úplně jiné kontury.

Ty dva výroky, které vyslovili muži, vytvářejí dojem, že k tomu, aby byly ženy oceněny, musí slyšet chválu od mužů. Díky za ni. Ale ženy vědí, co dokážou. Pro Českou mincovnu je ctí a radostí, že existuje tak významná akce, jako je Slovenka roku, kde si ženy ze svých řad umí vybrat a ocenit ty, které jsou schopny následování a které jsou inspirací. Neboť když jsme už při výrocích moudrých a slavných, tak jeden z nejoblíbenějších vyřkl opět muž - Albert Einstein: „Žena, která následuje zástup, se nedostane obvykle dále než zástup. Žena, která kráčí sama, se pravděpodobně ocitne na místě, kde ještě nikdo nebyl.“

Takové byly i letošní laureátky titulu Slovenka roku. Zvídavé, vnímavé, pracovité a hrdé na to, co dokázaly a ještě dokážou. Jako zástupci České mincovny, firmy, která již 30 let razí všechny mince pro Českou republiku a specializuje se na ražení mincí, medailí, dukátů a mnoha jiných produktů z drahých kovů, jsme jako partner Slovenky roku hrdí na naše ženy a na všechny ženy světa, které vystoupily z davu a zašly tam, kde ještě nikdo jiný nebyl.

Protože samotná nominace si zaslouží být oceněna, všechny nominantky ankety získaly od České mincovny speciální stříbrnou medaili s vlastním jménem, rokem nominace a logem ankety Slovenky roku.

Za Českou mincovnu SK ceny předávala paní ředitelka Ludmila Fülöpová.

Vítězkou v kategorii Byznys a management se stala Ing. Denisa Kanásová
Vítězkou v kategorii Média a komunikace se stala Mgr.Art. Iveta Malachovská, PhD.
Vítězkou v kategorii Umění a kultura se stala Dara Rolins
Vítězkou v kategorii Věda a výzkum se stala prof. JUDr. Gabriela Dobrovičová, CSc.
Vítězkou v kategorii Podpora mladých talentů se stala PaedDr. Silvia Manďuláková, PhD., která zároveň získala ocenění Absolutní Slovenka roku 2023.
Vítězkou v kategorii Vzdělávání se stala doc. Ing. Víra Peterková, PhD.
Vítězkou v kategorii Sport se stala Mgr. Maria Potočná
Vítězkou v kategorii Charita se stala Mgr. Kateřina Novotná
Vítězkou v kategorii Zdravotnictví se stala MUDr. Mária Katuščáková

Kromě hlavních kategorií udělily i dvě speciální ocenění. Získali je Eva Kováčová a Kateřina Hanzelová.

Všem nominovaným i vítězkám Česká mincovna srdečně blahopřeje!

Česká mincovna
Loading...