Srdečně vás zveme na veletrhy Sběratel a Investor

22.08.2017

Veletrh Sběratel


Na stánku České mincovny čekají na sběratele tradiční semišové sady oběžných mincí vyražených v roce 2017 v provedení proof.

Mince ze zlata a stříbra nejsou jen výsadou sběratelů. Každá mincovní velmoc má proto své investiční mince. Ty, jak jejich název napovídá, jsou určeny investorům, kteří vědí, že promyšlené portfolio se neobejde bez drahých kovů. Protože Česká republika své ryze investiční mince dosud nemá, Česká mincovna uvádí na trh vlastní investiční řadu nazvanou Český lev. Oslavte tuto numismatickou událost a přijďte si s námi připít sklenkou vína – ne ledajakého, ale přímo 24karátového! Všichni jste srdečně zváni na stánek České mincovny v pátek 8. září 2017 ve 14:00 hodin.

Veletrh Sběratel

Datum: 8. - 9. 2017
Lokalita: Výstaviště PVA EXPO PRAHA
Otevírací doba: pátek 10 – 18 | sobota 10 – 17

Návštěvníci si budou moci zakoupit také zbrusu novou Ročenku České mincovny 2016/17, která představuje zákulisí významných emisí a projektů, mimořádné osobnosti české medailérské scény, perličky a další numismatické zajímavosti. Součástí Ročenky je také kompletní katalog ražeb České mincovny za rok 2016. Více informací o veletrhu Sběratel najdete zde.

 

Veletrh Investor
 

Konference „Zasvěcený sběratel = Úspěšný investor“

16:05–17:05 hod.: ČESKÁ MINCOVNA – Investování do drahých kovů včera a dnes.
 
Mince ze zlata a stříbra nejsou jen výsadou numismatiků – jejich kouzlu propadá stále více investorů po celém světě. Češi se však mají co učit. Jak se zorientovat na trhu s investičními mincemi? Co si vybrat? A především – komu důvěřovat?

Řečníci: Aleš Brix (obchodní ředitel a člen představenstva České mincovny) a Jaroslav Matoušek (manažer brněnské pobočky České mincovny) – odborníci na investování do drahých kovů a znalci povah investorů i světových trendů, jejichž práce přispěla k nebývalému zájmu o investiční mince.
 
Veletrh Investor
Datum:
7. 9. 2017
Lokalita: Hotel International Praha

Aleš Brix

Aleš Brix

Jaroslav Matoušek

Jaroslav Matoušek


Zlato a stříbro jsou symboly luxusu již tisíce let, po které lidem propůjčovaly moc, umožňovaly budovat i bořit říše, získávat ty nejkrásnější ženy a jít za svými sny. Díky České mincovně už člověk nemusí být egyptským faraonem nebo karibským pirátem, aby se mohl těšit z lesku drahého kovu a výhod, které přináší.


Zájem Čechů o zlato a stříbro je na vzestupu. Drahé kovy diverzifikují investiční portfolio, jsou nenahraditelným uchovatelem hodnoty a nabízejí zajímavé zhodnocení. Investování do pamětních mincí je ideálním řešením pro toho, kdo chce své finanční prostředky uložit do drahých kovů, ale navíc chce vlastnit také něco, co má svou uměleckou a sběratelskou cenu. Vloni se v České mincovně prodaly statisíce takových mincí za 430 milionů korun – dohromady vážily 1,6 tuny. Stále více se však rozšiřuje skupina investorů, kteří mince vyhledávají pro jejich likviditu a snadnou obchodovatelnost a nechtějí připlácet za přidanou numismatickou hodnotu. Letos proto Česká mincovna představila úplně první ryze investiční mince ražené v České republice. Dostaly jméno Český lev a splňují standardy, které jsou univerzálně akceptovány po celé planetě. Zaujaly nejen doma, ale také v zahraničí – do své nabídky si je vyžádal i největší světový online distributor drahých kovů.


Lásku k drahým kovům má každý z nás zakódovanou v genech – dokonce i vy. Přijďte se o tom přesvědčit na vlastní oči! Více informací o veletrhu Investor se dozvíte zde.

Česká mincovna
Loading...