Změna božského balení

21.02.2022

Všechny příznivce mytologie, které oslovily pamětní mince ze sběratelských cyklů Bohové světa a Bohyně světa, chceme informovat, že jsme byli nuceni přistoupit ke změně balení.

Zatímco dosud se starodávná božstva objevovala v dřevěných krabičkách, odteď se s nimi budete setkávat v papírových boxech. Typ balení se sice mění, ale rozhodně se nemusíte bát poklesu kvality. Nové etue jsou elegantní, praktické i bezpečné. Navíc jsou ručně vyrobené v Jablonci nad Nisou.

 

Důvodem pro tuto nečekanou změnu jsou celosvětové problémy s dodávkami materiálů – v tomto případě kvalitního dřeva, jehož nabídka klesá a cena závratně roste. Na vině je především pandemie doprovázená nejrůznějšími geopolitickými turbulencemi. V této nemilé situaci by se nám hodila pomoc všemocného Dia, jasnozřivé Frigg či Vesny, která vládne stromům, ale bez zásahu shůry nemáme jiné řešení než změnu balení.

Přechod na papírové boxy se týká nejen nových emisí s ročníkem 2022, ale zpětně také starších mincí vydaných v letech 2020 a 2021. I když je možné, že jste v okamžiku objednávání božských mincí na e-shopu viděli fotografii dřevěné krabičky, nebudeme vám ji schopni dodat, za což se omlouváme.

Děkujeme za pochopení!

Česká mincovna
Loading...