Zveme Vás na mezinárodní veletrh Sběratel

02.09.2014

Vážení zákazníci!

Česká mincovna se již tradičně účastní veletrhu Sběratel, pro který si připravila bohatý doprovodný program s řadou překvapivých odhalení. Přijďte se podívat na naše novinky (prodej produktů České mincovny bude samozřejmostí) nebo jenom na kus řeči – náš stánek pro vás bude otevřený:

  • 4. - 5. 9. 2014 od 10:00 do 18:00 hodin
  • 6. 9. 2014 od 10:00 do 16:00 hodin

Doprovodný program veletrhů Sběratel, investor a minerály a drahé kameny

Čtvrtek 4. 9.

Čas: 11:00
Místo: stánek České mincovny (314)

První den veletrhu zavítá na stánek České mincovny Helena Vondráčková – přijďte si pro medaili s jejím autogramem! Zpěvačka Helena Vondráčková oslaví den před zahájením veletrhu 50 let svého působení na scéně populární hudby. Česká mincovna představí u této příležitosti pamětní medaili s její podobiznou a limitovanou edici medailí vydaných společně s novým dvou CD Heleny Vondráčkové „Best of the Best“.

Chcete se na vlastní oči podívat, jak si helena Vondráčková vyrazila svoji vlastní medaili? Reportáž ze slavnostní ražby najdete níže.

Čas: po celý den
Místo: stánek České mincovny (314)

Letos vycházejí první pamětní medaile z nové série Dějiny válečnictví autora Karla Zemana, jehož výtvory patří mezi to nejkrásnější, co v České mincovně vzniklo. Připomínají 100. výročí sarajevského atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Pokud jste si již zlatou medaili zakoupili, přineste ji ve čtvrtek na náš veletrh a zvýšíte tím její hodnotu – na stánku České mincovny vám ji totiž zdarma očíslujeme! (Čísluje se od jedničky podle pořadí příchozích.)

Čas: 15:30
Místo: venkovní plocha před hlavním vchodem

Na odpoledne prvního dne jsme přichystali netradiční představení pamětní medaile České mincovny věnované přední postavě českého undergroundu Ivanu Martinovi Jirousovi známějšímu spíše jako „MAGOR“. Nová medaile přináší originální pohled na téma lidského bytí a zásadně se liší od těch běžně vydávaných. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči na performance autora medaile, talentovaného absolventa jablonecké SUPŠ a VOŠ Josefa Frühaufa.

Pátek 5. 9.

Čas: 11:00
Místo: foyer u výstavy Praga Piccola

V pátek proběhne slavnostní představení pamětních mincí vydaných ke 200. výročí narození světoznámého klenotníka Gustava Fabergé za účasti Asamata Baltaeva, mladého a nadaného autora, který je mimo jiné vítězem výtvarné soutěže na novou 5000Kč minci České národní banky, a dalších hostů. Přijďte se podívat na minci, která je opět pojata jinak, než je v našich končinách obvyklé!

Čas: 17:00-17:30
Místo: Konferenční sál ve vstupní v hale 6

Láká vás umělecky zpracovaný ryzí kov a nevíte, jak na něj? Nechte si poradit od odborníka! Na závěr druhého dne veletrhu si pro vás náš specialista, Mgr. Karel Havránek, připravil přednášku na téma „Zlaté mince a medaile: sběratelská vášeň nebo chytrá investice?“

Česká mincovna
Loading...