Světové platidlo

Čeští lvi jsou prvními mincemi raženými v České republice, které splňují standardy takzvaných „bullion coins“ univerzálně akceptované na celém světě. Mince s tímto označením slouží především jako investice, která nabízí zajímavé zhodnocení, a prostředek k uchování hodnoty, který poskytuje ochranu před inflací.

Příznivá cena investičních mincí závisí zejména na ceně drahého kovu na burze a v případě zlata je osvobozena od DPH. Dalším znakem každé správné „bullion coin“ je snadná obchodovatelnost, které je dosaženo mimo jiné zpětným výkupem mincí.

Čeští lvi se s velkým úspěchem zařadili po bok slavných světových protějšků (jakými jsou například rakouský Wiener Philharmoniker, kanadský Maple Leaf, jihoafrický Krugerrand, americký Eagle, čínská Panda nebo australský Kangaroo). Důvěru do nich vložili spokojení investoři z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Číny, Hongkongu, Jižní Koreje, Kanady a Spojených států amerických. Do své nabídky si je vyžádal rovněž největší online distributor drahých kovů na světě a získaly evropskou ochrannou známku.

Do ceny investičních ražeb se primárně nepromítá sběratelská, umělecká či historická hodnota, ale to neznamená, že ji Čeští lvi nemají. Ikonický vlastenecký motiv mincí má silnou vazbu k české státnosti a to přispívá k jejich snadné identifikovatelnosti na domácím i zahraničním trhu. Reliéf se pravidelně mění, což imponuje sběratelům. A zatímco investiční mince zahraničních mincoven jsou raženy v řádech milionů kusů, emisní limit mincí České mincovny se počítá na stovky či tisíce. Tato skutečnost dále zvyšuje potenciál zhodnocení investice.

Čeští lvi skvěle poslouží také jako originální a hodnotný dárek – k promoci, ke svatbě, k narození dítěte i jen tak pro radost…

Příklad zhodnocení

Cena investičních mincí se neustále mění, protože je ovlivněna výkyvy ceny drahého kovu na burze. První zlatá mince Český lev o hmotnosti 1/25 trojské unce (1,24 g), která vznikla v roce 2017, se prodávala za 1795 Kč. V roce 2022 jsme ji vykupovali za částku 3030 Kč. Pokud se ji majitel rozhodl odprodat ve správný čas, za pět let dosáhl zhodnocení 69 %. Cena zlata dlouhodobě roste – jedná se proto o historicky nejbezpečnější způsob uložení finančních prostředků.

Začněte investovat

Investování do drahých kovů v podobě mincí nemůže být snadnější – začít můžete hned teď!

Česká mincovna
Loading...