Dvoudukát ČR 2021 - Keltská hlava z Mšeckých Žehrovic proof

Dvoudukát ČR 2021 - Keltská hlava z Mšeckých Žehrovic proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2021
Emisní náklad
100 ks
Cena
18 990 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Tradiční dukátové řady

Po stopách předků – takové je v roce 2021 téma Dukátové řady České mincovny. Jednou takovou stopou, kterou po sobě zanechali naši keltští předkové, je kamenná hlava z Mšeckých Žehrovic. Najdete ji na zlatém dvoudukátu.

Kamenná skulptura, vytesaná koncem 3. století před naším letopočtem z bělohorské opuky, je zpodobněním druida či jiného vznešeného muže z národa Keltů. Realistické rysy tváře z ní činí nejdokonalejší dobové sochařské dílo vytvořené mimo oblast klasických civilizací.

„Hlavním motivem averzní strany je vyobrazení keltské hlavy z Mšeckých Žehrovic. V nízkém reliéfu v pozadí za skulpturou jsou umístěny keltské voluty – typické spirálovité ornamenty, které symbolizují historické období, z něhož umělecký artefakt pochází,“
říká autorka dvoudukátu Lenka Nebeská, DiS. Reverzní strana, která je společná všem čtyřem ražbám Dukátové řady, pak předkládá ozdobné ornamenty inspirované našimi pravěkými, keltskými, moravskými a českými předky.

Zlatá ražba o hmotnosti dvou dukátů vychází v nákladu čítajícím pouhých 100 kusů a respektuje specifikace nastavené legendárními Svatováclavskými dukáty.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31612-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Lenka Nebeská, DiS
Autor reverzu
Lenka Nebeská, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
986 / 1000
Váha
6,98 g
Průměr
25 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...