Dvoudukát ČR 2021 - Keltská hlava z Mšeckých Žehrovic proof

Dvoudukát ČR 2021 - Keltská hlava z Mšeckých Žehrovic proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2021
Emisní náklad
100 ks
Cena
19 490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Tradiční dukátové řady

Po stopách předků – takové je v roce 2021 téma Dukátové řady České mincovny. Jednou takovou stopou, kterou po sobě zanechali naši keltští předkové, je kamenná hlava z Mšeckých Žehrovic. Najdete ji na zlatém dvoudukátu.

Kamenná skulptura, vytesaná koncem 3. století před naším letopočtem z bělohorské opuky, je zpodobněním druida či jiného vznešeného muže z národa Keltů. Realistické rysy tváře z ní činí nejdokonalejší dobové sochařské dílo vytvořené mimo oblast klasických civilizací.

„Hlavním motivem averzní strany je vyobrazení keltské hlavy z Mšeckých Žehrovic. V nízkém reliéfu v pozadí za skulpturou jsou umístěny keltské voluty – typické spirálovité ornamenty, které symbolizují historické období, z něhož umělecký artefakt pochází,“
říká autorka dvoudukátu Lenka Nebeská, DiS. Reverzní strana, která je společná všem čtyřem ražbám Dukátové řady, pak předkládá ozdobné ornamenty inspirované našimi pravěkými, keltskými, moravskými a českými předky.

Zlatá ražba o hmotnosti dvou dukátů vychází v nákladu čítajícím pouhých 100 kusů a respektuje specifikace nastavené legendárními Svatováclavskými dukáty.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31612-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Lenka Nebeská, DiS
Autor reverzu
Lenka Nebeská, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
986 / 1000
Váha
6,98 g
Průměr
25 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...