Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme

Investiční rádce

Jakou lekci nám udělil poklad ze Saddle Ridge?

Zlaté mince zakopané na dvorku u domu mohou být velmi dobrou bezpečnostní pojistkou....

detail

Bance JPMorgan dochází fyzické zlato

Zásoby americké banky JPMorgan registrované u komoditní burzy COMEX se propadly od konce minulého roku z 99 tun na pouhých 13 tun.

detail

Zlato nad dolary a eura

Po loňských rekordech cena zlata počátkem roku klesala. Není však pochyb o tom, že vzácný žlutý kov bude přitahovat investory i do budoucna.

detail

Historické mince slibují slušné zhodnocení, říká ředitel České mincovny

Vysoká hodnota pamětních mincí a výhled na její růst láká české investory. Mají zájem například o ražbu svatováclavských dukátů, říká ředitel společnosti Česká mincovna Radek Šulta. Zájem je i o slitky z drahých kovů.

detail

Kyperská vláda uvalila zvláštní daň na peníze uložené v bankách. Na drahé kovy nedosáhla.

Vůbec poprvé spojila eurozóna pomoc při záchraně ekonomiky se zdaněním vkladů střadatelů. Očekává, že Kypr tímto jednorázovým opatřením získá 5,7 miliardy eur. Podle hlavního ekonoma společnosti Patria Finance Davida Marka je to bezprecedentní krok.

detail

Vítězem měnových válek bude zlato

Po dramatických pohybech z druhé poloviny roku 2008 se volatilita měnového trhu pomalu vrátila do normálnějších mezí.

detail

Centrální banky loni nakoupily nejvíc zlata za 50 let

Centrální banky se v posledních letech rozdělily na dva tábory. Jedny tisknou peníze jako utržené z řetězu, druhé se řídí radou Marca Fabera a nakupují zlato, jako kdyby měl přijít konec světa. Souvisí spolu nějak tyto jevy?

detail

Dolary prodat, zlato koupit a euro držet, říká Bill Gross, zakladatel Pimco

Král dluhopisů a výkonný ředitel obřího fondu Pimco Bill Gross nevidí situaci růžově. Nejlépe je nyní podle něj investovat do zlata, připravit se, že "tučné" časy se už nevrátí a že úspory v Evropě budou běh na dlouhou trať.

detail

Bank of Korea vidí zlato jako bezpečné aktivum

Korejská centrální banka zvýšila své zlaté rezervy za poslední měsíc s cílem diverzifikovat své investice, ke zvýšení došlo už po čtvrté od roku 2011 a potvrzuje rostoucí poptávku ze strany centrálních bank podle agentury Bloomberg.

detail

Jak vidí zlato investoři, centrální banky a komerční banky

Jim Rogers, miliardář a spoluzakladatel Sorosova fondu Quantum, veřejně prohlásil minulý měsíc, že plánuje prodat státní dluhopisy a nakoupit více zlata a stříbra.

detail