Pamětní mince Královnina vyznamenání UK 2022 brilliant

Pamětní mince Královnina vyznamenání UK 2022 brilliant

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
květen 2022

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Alžběta II. usedla na trůn 6. února 1952. Od té doby uplynulo 70 let, a Velká Británie tak může oslavit platinové jubileum své královny. Při této příležitosti vyrazila královská mincovna The Royal Mint řadu tematických emisí – mezi nimi tuto pamětní minci s motivem královniných vyznamenání.

Řád britského impéria, Řád lázně, Viktoriin kříž, Jiřího kříž, Jiřího medaile, Záslužný letecký kříž, …
Britská panovnice má k dispozici celou řadu státních vyznamenání, kterými může ocenit výjimečnou službu svých poddaných – ať už se jedná o vojáky, nebo civilisty, kteří se zasloužili o umění, kulturu, vědu, lékařství, sport či dobročinnost. Za dobu své vlády Alžběta II. udělila více než 400 tisíc nejrůznějších vyznamenání…

Právě vyznamenání použil irský výtvarník
P. J. Lynch jako metaforu, která vyjadřuje oddanost Alžběty II. Spojenému království a Společenství národů. Na reverzní straně je doprovází královnin podpis, který se na minci objevuje vůbec poprvé. Averzní strana je pak věnována atributům emitenta – tj. portrétu královny Alžběty II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry), letopočtu 2022 a nominální hodnotě 5 POUNDS (GBP).

Pamětní mince vyražená z
obecných kovů je uložena do speciálního balení, které slovem a obrazem přibližuje udělování britských vyznamenání (v anglickém jazyce).

Specifikace

Číslo
84475-150
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
28,28 g
Průměr
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...