1. Eshop
  2. DÁRKY
  3. Dárky k narození dítěte
  4. Sada oběžných mincí 2018 Narození dítěte stand
Zpět

Sada oběžných mincí 2018 Narození dítěte stand

Cena (včetně DPH)
480 Kč
19 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
41802-080


Ročníková sada oběžných mincí ČR k narození dítěte

Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou každoročně vydává sady oběžných mincí s motivem narození dítěte. Představují originální dárek pro každého, kdo má doma novorozené miminko, nejen pro zapálené numismatiky.

Řada odborníků si myslí, že žijeme v době, která zažije konec fyzických platidel. Některé země mají k tomuto scénáři již nakročeno, například Izrael nebo skandinávské státy, které evidují dominantní podíl bezhotovostních plateb – papírové a kovové peníze se zde používají maximálně při 20 % transakcí. Existuje tak reálná možnost, že jednoho dne budeme mít v peněžence už jenom platební kartu a možná si při nákupu prostě a jednoduše vystačíme s mobilním telefonem. Není to škoda? Vždyť naše oběžné mince se řadí ke světové špičce – například taková pětikoruna Jiřího Harcuby, který je u nás i v zahraničí vnímán jako nedostižný mistr oboru, či bimetalová padesátikoruna Ladislava Kozáka, která byla v roce 1993 vyhlášena nejkrásnější oběžnou mincí na světě. Zkrátka máme být na co hrdí a možná i naše děti bude jednou zajímat, čím platili maminka s tatínkem.

Pro tento účel vznikla výroční sada oběžných mincí – obsahuje všechny platné kovové mince s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč a s vyraženým letopočtem 2018, které vydala Česká národní banka a vyrobila Česká mincovna z Jablonce nad Nisou. Šestici mincí doplňuje ještě pamětní žeton, jehož autorkou je nadaná medailérka Lenka Nebeská, DiS. – vyobrazuje spící miminko, které drží v dlaních jeho rodiče, a tradiční dětskou hračku v podobě houpacího koníka.

Kompletní set je uložen do dárkového balení, kam lze vepsat porodní údaje a osobní věnování i vložit fotografii miminka.
 

Váha
109 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
STANDARD
Číslo
41802-080
Emisní náklad
5000 ks
Datum emise
2018
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Emitent
Česká národní banka