Stříbrná medaile SEMAFOR Jiří Suchý proof

Stříbrná medaile SEMAFOR Jiří Suchý proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
září 2021
Emisní náklad
500 ks
Cena
2 490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Popis produktu

Třídílnou minisérii s motivy divadla Semafor, která vychází u příležitosti 90. narozenin Jiřího Suchého, uzavírá stříbrná medaile věnovaná samotnému oslavenci.

Jiří Suchý neví, co je to nuda – v průběhu svého bohatého života se stal hercem, zpěvákem, spisovatelem, básníkem, režisérem, libretistou, skladatelem, textařem, grafikem, scénografem, kostýmním výtvarníkem, klaunem, principálem divadla, … Jak ho vlastně napadlo, že svůj život zasvětí prknům, která znamenají svět? „Bylo mi sedmnáct let, dokonce bych mohl říct přesné datum. Doma mám totiž schovanou vstupenku na Pěst na oko s Voskovcem a Werichem. Bylo to poprvé a naposledy, kdy jsem je viděl oba dva pohromadě na jevišti, a hned jsem se do nich zbláznil. Tenkrát jsem seděl a říkal jsem si, že tohle bych chtěl dělat – přijít do práce a celý večer se dívat do rozesmátých tváří, o které jsem se sám postaral, svěřil se Jiří Suchý. Sen se mu tehdy rychle splnil – v pouhých osmadvaceti letech založil s Jiřím Šlitrem své vlastní divadlo. Semafor se rychle stal stejnou legendou jako Osvobozené divadlo a ani po šedesáti letech nemá o rozesmáté tváře nouzi.

Averzní straně medaile, která je dílem MgA. Martina Daška, vévodí současný portrét Jiřího Suchého – s brýlemi a nezbytným slamákem. Košaté nápisy uvádějí jméno umělce a názvy slavných semaforských písní. Leštěná plocha za portrétem symbolizuje záři reflektorů. Reverzní strana, která je společná celé minisérii, předkládá logo Semaforu, klaviaturu a dvě pokrývky hlavy, které jsou neodmyslitelně spjaté s Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem – slamák a buřinku. Kompozici reverzu dotvářejí ještě podpisy tria Suchý-Šlitr-Molavcová.

Každá medaile je ručně číslována na hraně. Pro fanoušky, kteří si plánují pořídit kompletní třídílnou kolekci stříbrných medailí, jsme připravili ještě dřevěnou sběratelskou krabičku.

Zakoupením stříbrné medaile přispějete 200 Kč na divadlo Semafor.

Specifikace

Číslo
31720-731
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...