Sada oběžných mincí 2023 Narození dítěte stand

Sada oběžných mincí 2023 Narození dítěte stand

Stav skladu
Skladem na prodejně
Datum emise
leden 2023
Emisní náklad
9400 ks
Cena
690 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Ročníková sada oběžných mincí ČR v kvalitě stand

Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou pravidelně vydává sady oběžných mincí s motivem narození dítěte a ani rok 2023 není výjimkou. Sada představuje originální dárek pro každého, kdo má doma novorozené miminko, nejen pro zapálené numismatiky.

Řada odborníků si myslí, že žijeme v době, která zažije konec fyzických platidel. Některé země mají k tomuto scénáři již nakročeno – například skandinávské státy, které evidují dominantní podíl bezhotovostních plateb. Ve Švédsku tvoří papírové a kovové peníze pouhé jedno procento z celkové hodnoty všech plateb a je pravděpodobné, že seveřané se v blízké budoucnosti s bankovkami a mincemi definitivně rozloučí. Existuje tak reálná možnost, že i my jednoho dne budeme mít v peněžence jenom platební kartu a možná si při nákupu prostě a jednoduše vystačíme s mobilním telefonem. Není to škoda? Vždyť naše oběžné mince se řadí ke světové špičce – například taková pětikoruna Jiřího Harcuby, který je u nás i v zahraničí vnímán jako nedostižný mistr oboru, či bimetalová padesátikoruna Ladislava Kozáka, která byla v roce 1993 vyhlášena nejkrásnější oběžnou mincí na světě. Zkrátka máme být na co hrdí a možná i naše děti bude jednou zajímat, čím platili maminka s tatínkem…

Pro tento účel vznikla výroční sada oběžných mincí – obsahuje všechny platné kovové mince s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč a s vyraženým letopočtem 2023, které vydala Česká národní banka a vyrobila Česká mincovna z Jablonce nad Nisou. Šestici mincí, které neprošly oběhem, doplňuje ještě pamětní žeton, jehož autorkou je medailérka Petra Brodská, DiS. Reliéf žetonu předkládá tradiční dětskou symboliku – nožičky miminka, které rostou jako z vody, a čápa s vránou, kteří podle pověsti nosí rodičům uzlíček plný štěstí.

Kompletní set je uložen do dárkového balení, kam lze vepsat věnování a porodní údaje o miminku.

U tohoto produktu je nastaveno maximální povolené množství na zákazníka 2 kusy.

Specifikace

Číslo
42303-080
Nominální hodnota
88 CZK
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Ostatní
Ryzost
0 / 1000
Váha
126 g
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...