Sběratelská etue Válečný rok 1939

Sběratelská etue Válečný rok 1939

Stav skladu
Skladem
Datum emise
březen 2021
Emisní náklad
150 ks
Cena
240 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Válečný rok 1939

Druhá světová válka zasáhla prakticky každý kout planety a stala se největším a nejničivějším konfliktem v dějinách lidstva. Byla vedena v měřítku, jaké si do té doby nikdo nedovedl ani představit, a není proto divu, že nás její příběhy nepřestávají fascinovat. Jak to v roce 1939 všechno začalo? O tom vypráví čtyřdílná minisérie zlatých mincí z volného cyklu Válečný rok.

První mince připomíná zřízení protektorátu Čechy a Morava, které se stalo předehrou konfliktu, jenž vypukl o několik měsíců později. Druhá mince je věnována boji o Polsko – konkrétně bitvě o poloostrov Westerplatte, která byla prvním střetnutím druhé světové války. Třetí mince připomíná zimní válku mezi Sovětským svazem a Finskem, jež byla dalším projevem nepřátelských vášní, které měly v následujících letech zachvátit celý svět. Závěrečná mince je věnována bitvě u ústí Río de La Plata – první námořní bitvě druhé světové války mezi Třetí říší a Velkou Británií.

Kompletní sbírku válečných mincí si můžete tradičně uložit do této stylové sběratelské etue. Je vyrobena z plechu – stejně jako většina boxů používaných za druhé světové války. Do kovových pouzder se před nástupem éry plastů ukládalo v armádě téměř vše – od lékárniček po kulometné nábojové pásy.

Ilustrace na víčku krabičky nese siluety polských hulánů – druhá světová válka byla totiž posledním konfliktem, do kterého ještě zasáhla koňská jízda. Válečný výjev je doplněn výročním letopočtem 1939 a značkou České mincovny.

Polské armádě je věnován také certifikát, který je součástí krabičky.

Specifikace

Číslo
E-1711V4-2425-03-SE
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Balení
Plechová etue
Česká mincovna
Loading...