Stříbrná absolventská medaile - Karlova univerzita s věnováním proof

Stříbrná absolventská medaile - Karlova univerzita s věnováním proof

Stav skladu
Do 14 dnů
Datum emise
únor 2020
Cena
2 490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Titulární medaile

Po dokončení studia získává absolvent Karlovy univerzity akademický titul a diplom, ale za svůj úspěch si zaslouží ještě něco navíc – stříbrnou pamětní medaili České mincovny, na kterou vyryjeme vaše věnování nebo jakýkoli jiný text.

Karel IV.
byl osvícený panovník, který si dobře uvědomoval význam vzdělanosti národa, a svým poddaným proto zajistil první vysoké učení v českých zemích. Jedna z nejstarších evropských univerzit – nejstarší severně od Itálie a východně od Paříže – si záhy získala mezinárodní uznání a její dějiny jsou dějinami naší vlasti. Byla úzce spjata s mistrem Janem Husem a jeho reformním hnutím, s vládou Rudolfa II., který z Prahy vytvořil metropoli vzdělanosti, s protihabsburskou opozicí, která vyústila ve třicetiletou válku, s jarem národů, slovanskou emancipací a vznikem samostatného Československa i s bojem proti útlaku totalitních režimů 20. století. Dnes se Karlova univerzita řadí do prestižního klubu 300 nejlepších vysokých škol světa a stříbrná pamětní medaile bude jejím absolventům navždy připomínat, jak pyšní mohou být na své vzdělání.

Autory medaile se stali dva mladí medailéři Daniel Antoni a Martin Pospíšil. Averzní strana předkládá korunovaný portrét Karla IV. obklopený česko-latinským opisem KARLOVA UNIVERZITA – UNIVERSITAS CAROLINA. Vlevo od portrétu je umístěn císařský monogram Karla IV., vpravo pak iniciála K ze zakládací listiny univerzity. Dekorativní pozadí averzu navazuje na výtvarné řešení univerzitní pečeti s Karlem IV. a svatým Václavem, kterou najdete na reverzní straně medaile. Pečeť je zavěšena pod prázdnou plochou, kam vyryjeme text dle vašeho přání. Může jít o osobní věnování, jméno a datum promoce, citát, … – fantazii se meze nekladou.

V nabídce České mincovny najdete také variantu medaile bez věnování, na jejíž reverzní straně najdete detailní vyobrazení pečeti Karlovy univerzity v plné velikosti.

Prodej medailí bez personifikace není možný.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31513-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
VOŠ
Autor reverzu
VOŠ
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
42 g
Průměr
50 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...