Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Rafael proof

Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Rafael proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
říjen 2022
Emisní náklad
500 ks
Cena
3 190 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Archandělé

Třetím archandělem, který se objevuje na stříbrné minci České mincovny, je Rafael.

V modlitbách se můžeme obracet přímo k Bohu nebo k jeho prostředníkům, kteří dohlížejí na nejrůznější aspekty naší existence. K nejuctívanějším božským bytostem, které naslouchají lidským přáním a pomáhají potřebným, patří archandělé. Cesty Páně jsou často nevyzpytatelné, a když se na nich ztratíme, díky těmto laskavým a neúnavným nebeským poslům můžeme dosáhnout vytouženého cíle… Rafael, jehož jméno pochází z hebrejského רְפָאֵל‎ – Rəp̄āʾēl – čili Bůh uzdravuje, je nejsoucitnějším z archandělů. Jeho posláním je léčení – nejen tělesné, ale také duchovní a emocionální. Uzdravuje nemocné a zraněné, ulevuje od bolesti a pomáhá při závislostech či stresu. Na světě obnovuje řád a udržuje harmonii. Tam, kde nezasáhne osobně, podporuje pozemské léčitele.

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, předkládá Rafaela, který sesílá léčivé kouzlo. Při sobě má Aeskulapovu hůl a také rybu, s jejíž pomocí uzdravil spravedlivého izraelitu Tóbita. Na averzní straně mince najdete chrámové okno obklopené perutěmi a zářícími paprsky. Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, nese averz ještě jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2022.

Mince s vyobrazením archanděla poslouží především jako dárek – například jako talisman pro toho, kdo potřebuje pomocnou ruku v těžké chvíli. Do certifikátu pravosti proto můžete vepsat věnování nebo jiný vzkaz pro obdarovaného…

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76092-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
MgA. Tereza Eisnerová
Autor reverzu
MgA. Tereza Eisnerová
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
62,2 g
Průměr
37 mm
Balení
šedý papírový box
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...